stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Steuernummer (německé daňové číslo)

Chcete-li v Německu žádat o osvobození od stavební srážkové daně, Freistellung, potřebujete daňové číslo - Steuernummer. Získáme vám ho rychle a jednoduše.

Průměrná doba vybavení Steuernummer jsou 4 týdny
Podnikatelé/OSVČ Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Získejte Steuernummer

Steuernummer (německé daňové číslo)

Průměrná doba vybavení Steuernummer jsou 4 týdny
Podnikatelé/OSVČ Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Proč potřebuji Steuernummer – německé daňové číslo?

Pokud působíte v Německu ve stavebnictví (jako OSVČ nebo s.r.o.), je odběratel vašich služeb povinen vám strhávat 15 % z každé fakturované částky a odvádět stavební daň. Chcete-li získat celou částku, můžete požádat o osvobození od stavební srážkové daně, tzv. Freistellung. K tomu však budete potřebovat také přidělené Steuernummer. S vyřízením obou vám rádi pomůžeme.

Jaké podklady budu potřebovat k vyřízení Steuernummer?

Základní podmínkou pro přidělení německého daňového čísla je registrace vaší živnosti (resp. s.r.o.) v České republice. Takže budete potřebovat potvrzení o daňovém domicilu a živnostenský list / výpis z obchodního rejstříku a další specifické přílohy podle druhu vašeho podnikání. Důležitým dokumentem je také smlouva / objednávka na práce v Německu, aby německý daňový úřad ověřil, zda je registrace nutná. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o vyřízení Steuernummer?

Chcete-li, aby vám odběratelé propláceli 100 % fakturovaných částek, a ne jen 85 %, potřebujete osvobození od stavební srážkové daně, Freistellung, a tím pádem i daňové číslo – Steuernummer. V ideálním případě byste o ně měli zažádat co nejdříve, ještě před zahájením práce/podnikání v Německu. Kontaktujte nás ještě dnes a rádi vám pomůžeme.

Zařiďte si osvobození od srážkové daně co nejdříve

Když si vyřídíte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám bude odběratel hradit plnou fakturovanou sumu. Ideální je mít osvobození již v okamžiku, kdy v Německu začnete pracovat/podnikat. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit.

Freistellung by měli mít i vaši subdodavatelé

Pokud při stavební činnosti využíváte subdodavatele, kteří nemají Freistellung, pak máte povinnost strhávat jim z faktur stavební srážkovou daň a odvádět ji daňovému úřadu. Je proto výhodné, aby měli osvobození Freistellung vyřízené i vaši subdodavatelé. Doporučte jim naše služby a my se vám odvděčíme!

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na [email protected]. Vpřed společně.