stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Handwerkskammer (přihlášení do německé řemeslnické komory)

Pro provádění určitých činností potřebujete být přihlášeni v německé řemeslnické komoře - Handwerkskammer. S celým procesem vám rádi pomůžeme.

Průměrná doba na přihlášení do komory jsou 4 týdny
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

stavař v Nemecku

Handwerkskammer (přihlášení do německé řemeslnické komory)

Průměrná doba na přihlášení do komory jsou 4 týdny
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Proč je nutná registrace v Handwerkskammer?

V Německu jsou jisté řemeslné činnosti regulované státem a k jejich vykonávání je vyžadováno potvrzení o odborné praxi, resp. vzdělání. Jedná se o podobný institut, jako je v Česku např. vázaná živnost – ačkoliv se mezi nimi najdou určité rozdíly. Nemáte-li povolení řemeslnické komory, nemůžete danou činnost v Německu vykonávat. S registrací vám velmi rádi pomůžeme.

Jaké podklady budu potřebovat k přihlášení do komory?

Základním dokumentem potřebným k přihlášení do německé řemeslné komory je osvědčení vydávané živnostenským úřadem. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o zápis do řemeslné komory?

Vykonáváte-li regulovanou činnost, měli byste o zápis požádat ještě před zahájením prací v Německu. Předejdete tak případným komplikacím na úřadech. Zápis do komory má platnost jednoho roku a je nutné jej pravidelně obnovovat – pokud tedy v Německu plánujete pracovat/podnikat dlouhodobě.

Zařiďte si osvobození od srážkové daně co nejdříve

Když si vyřídíte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám bude odběratel hradit plnou fakturovanou sumu. Ideální je mít osvobození již v okamžiku, kdy v Německu začnete pracovat/podnikat. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit.

Freistellung by měli mít i vaši subdodavatelé

Pokud při stavební činnosti využíváte subdodavatele, kteří nemají Freistellung, pak máte povinnost strhávat jim z faktur stavební srážkovou daň a odvádět ji daňovému úřadu. Je proto výhodné, aby měli osvobození Freistellung vyřízené i vaši subdodavatelé. Doporučte jim naše služby a my se vám odvděčíme!

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na [email protected]. Vpřed společně.