vozím lidi přes Německo

"Potřeboval jsem vyřídit Umsatzsteuer pro přepravce a v TJ-Legal mi ochotně pomohli, zároveň mi vypracovali živnostenské daňové přiznání a získali zahraniční DPH. Firmu rozhodně doporučuji."

Erinnerung (výzva k podání německého daňového přiznání)

Dostali jste od německého daňového úřadu výzvu k podání daňového přiznání? Situaci vyřešíme pro vás nejvhodnějším způsobem.

Průměrná doba vybavení je 1 týden
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

vozím lidi přes Německo

Erinnerung (výzva k podání německého daňového přiznání)

Průměrná doba vybavení je 1 týden
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Proč mi přišla výzva k podání německého daňového přiznání?

Daňový úřad v Německu tuto výzvu automaticky posílá všem zahraničním pracovníkům s aktivním daňovým číslem, kteří toto přiznání nepodali do termínu 31. července. Vy ale přitom třeba už ani nemusíte mít povinnost daňové přiznání podávat, možná už v Německu nepracujete. Pokud se chcete v budoucnu podobným výzvám vyhnout, obraťte se na nás.

Jaké podklady budu potřebovat k vyřešení výzvy k podání daňového přiznání?

Konkrétní dokumentace se liší případ od případu, obvykle je ale potřeba pracovní historie (tj. přehled, na kterých stavbách jste pracovali). Kompletní seznam potřebných dokladů vám rádi zašleme.

Kdy je nejlepší začít řešit výzvu daňového úřadu?

Kontaktujte nás co nejdříve, ideálně hned, jak výzvu od německého daňového úřadu dostanete. Zjistíme, zda máte povinnost daňové přiznání podat, a pokud ano, podáme ho za vás. Pokud tuto povinnost nemáte, tak za vás podáme odvolání, a v případě, že už v Německu nepracujete, požádáme za vás o výmaz daňového čísla.

Získejte také osvobození od srážkové daně (Freistellung)

Pokud ještě nemáte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám odběratel musí z každé fakturované částky strhávat 15 %. Pokud chcete dostávat plnou sumu, doporučujeme vám získat Freistellung co nejdříve. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit, stejně jako vrácení již zaplacené daně – Bauabzugsteuer.

Máte povinnost zaplatit živnostenskou daň? Pomůžeme vám

Pokud vás daňový úřad po přijetí daňového přiznání k dani z příjmu vyzval k dodatečnému podání daňového přiznání k živnostenské dani, znamená to, že váš základ daně přesáhl 24 500 €. Neváhejte se na nás obrátit a my vám pomůžeme s veškerým vyřizováním, rychle a jednoduše.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na [email protected]. Vpřed společně.