TJ Legal logo Daňová kalkulačka

Bauabzugsteuer

Na konci roku můžete požádat o vrácení stavební srážkové daně - Bauabzugsteuer. S námi ji získáte rychle, jednoduše a do posledního haléře.

Pokud bych doporučoval TJ-Legal dál, ani bych nemusel nějak argumentovat, jednoduše bych řekl: tuto společnost potřebuješ, pokud děláš v zahraničí. To je všechno.

Jak probíhá zpracování žádosti?

Vyplníte žádost.

Žádost vytisknete, podepíšete a přiložíte potřebné podklady.

Pošlete nám podepsaný originál žádosti poštou.

Pokud je to nutné, poskytneme vám konzultaci.

Služba vám bude poskytnuta na profesionální úrovni.

Podnikatelé/OSVČ:

(pro zobrazení odpovědi klikněte na otázku)

Proč se vyplatí zažádat o vrácení stavební daně?

Pokud není vaše stavební činnost osvobozena od srážkové daně (výše zmiňovaný Freistellung), váš odběratel je ze zákona povinen vám z každé faktury strhnout 15% hrubého příjmu. To znamená, že je vám z každé faktury proplaceno jen 85 % z toho, na co máte nárok. Na konci kalendářního roku se celková částka odečtených daní může vyšplhat velmi vysoko a my vám rádi pomůžeme s jejím vrácením.

Jaké podklady budu potřebovat k vrácení stavební daně?

Pokud váš odběratel strhával 15% stavební daň, je následně ze zákona povinen odevzdat vám potvrzení o odvedení srážkové daně (tzv. Anmeldung über den Steuerabzug bei Bauleistungen). Jedná se o důkaz pro německý daňový úřad, že jste stavební srážkovou daň skutečně odváděli. Kompletní seznam podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o vrácení stavební srážkové daně?

O vrácení německé stavební daně můžete pořádat vždy až po skončení příslušného kalendářního roku, za který jste daň odváděli. S námi získáte Bauabzugsteuer velmi rychle a spolehlivě, proto se nám ozvěte co nejdříve.

Zařiďte si osvobození od srážkové daně co nejdříve

Když si vyřídíte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám bude odběratel hradit plnou fakturovanou sumu. Ideální je mít osvobození již v okamžiku, kdy v Německu začnete pracovat/podnikat. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit.

Freistellung by měli mít i vaši subdodavatelé

Pokud při stavební činnosti využíváte subdodavatele, kteří nemají Freistellung, pak máte povinnost strhávat jim z faktur stavební srážkovou daň a odvádět ji daňovému úřadu. Je proto výhodné, aby měli osvobození Freistellung vyřízené i vaši subdodavatelé. Doporučte jim naše služby a my se vám odvděčíme!