stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Bauabzugsteuer (vracení stavební srážkové daně)

Pokud v Německu působíte ve stavebnictví jako OSVČ/s.r.o., tak máte povinnost odvádět stavební srážkovou daň Bauabzugsteuer (nemáte-li vyřízené osvobození – tzv. Freistellung). Na konci roku však můžete požádat o její vrácení. S námi vyřídíte vrácení rychle, jednoduše a do posledního haléře.

4,9/5 hodnocení zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba vrácení Bauabzugsteuer je 12 týdnů
Podnikatelé/OSVČ:

Získejte zpět daň

Bauabzugsteuer (vracení stavební srážkové daně)

Průměrná doba vrácení Bauabzugsteuer je 12 týdnů
Podnikatelé/OSVČ: *cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu

Proč se vyplatí zažádat o vrácení stavební daně?

Pokud není vaše stavební činnost osvobozena od srážkové daně (výše zmiňovaný Freistellung), váš odběratel je ze zákona povinen vám z každé faktury strhnout 15% daň. To znamená, že je vám z každé faktury proplaceno jen 85 % z toho, na co máte nárok. Na konci kalendářního roku se celková částka odečtených daní může vyšplhat velmi vysoko a my vám rádi pomůžeme s jejím vrácením.

Jaké podklady budu potřebovat k vrácení stavební daně?

Pokud váš odběratel strhával 15% stavební daň, je následně ze zákona povinen odevzdat vám potvrzení o odvedení srážkové daně (tzv. Anmeldung über den Steuerabzug bei Bauleistungen). Jedná se o důkaz pro německý daňový úřad, že jste stavební srážkovou daň skutečně odváděli. Kompletní seznam podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o vrácení stavební srážkové daně?

O vrácení německé stavební daně můžete pořádat vždy až po skončení příslušného kalendářního roku, za který jste daň odváděli. S námi získáte Bauabzugsteuer velmi rychle a spolehlivě, proto se nám ozvěte co nejdříve.

Zařiďte si osvobození od srážkové daně co nejdříve

Když si vyřídíte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám bude odběratel hradit plnou fakturovanou sumu. Ideální je mít osvobození již v okamžiku, kdy v Německu začnete pracovat/podnikat. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit.

Freistellung by měli mít i vaši subdodavatelé

Pokud při stavební činnosti využíváte subdodavatele, kteří nemají Freistellung, pak máte povinnost strhávat jim z faktur stavební srážkovou daň a odvádět ji daňovému úřadu. Je proto výhodné, aby měli osvobození Freistellung vyřízené i vaši subdodavatelé. Doporučte jim naše služby a my se vám odvděčíme!

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na nemeckob2b@tj-legal.com. Vpřed společně.