stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Freistellung (osvobození od srážkové daně)

Osvobození od srážkové daně, tzv. Freistellung, potřebujete, pokud nechcete přicházet o 15 % z každé fakturované částky, ale chcete získávat plnou sumu, na níž máte nárok. S námi toto osvobození od daně získáte rychle a snadno.

4,9/5 hodnocení zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba získaní Freistellung-u je do 3 týdnů
Podnikatelé/OSVČ

Získejte Freistellung

Freistellung (osvobození od srážkové daně)

Průměrná doba získaní Freistellung-u je do 3 týdnů
Podnikatelé/OSVČ *cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu

Proč je výhodné mít Freistellung?

Pokud není vaše stavební činnost osvobozena – nemáte Freistellung, váš odběratel je ze zákona povinen vám z každé faktury strhnout 15% stavební daň (Bauabzugsteuer). Nezáleží na tom, zda pracujete pro českého nebo německého odběratele, podstatné je, kde se stavba nachází. S platným osvobozením od srážkové daně vám tedy na účet vždy přijde platba v plné výši, na kterou máte nárok.

Jaké podklady budu potřebovat k vyřízení Freistellung?

Základní podmínkou vystavení osvobození od srážkové daně je německé daňové číslo (Steuernummer). Je nutné o ně zažádat již před první žádostí o Freistellung, protože samostatně vám jej daňový úřad nevystaví. My vám můžeme vyřídit i Steuernummer, neváhejte se na nás obrátit. Kompletní seznam podkladů vám velmi rádi zašleme.

Kdy požádat o Freistellung?

O osvobození od německé srážkové daně je nejlepší zažádat předtím, než odběrateli služby vystavíte první fakturu. Učiňte tak proto co nejdřív a nepřijdete při každé platbě o 15 % svého výdělku. Pokud vám již daň strhli, pomůžeme vám s jejím vrácením na konci kalendářního roku.

Můžete požádat o vrácení již strhnuté daně

Zaplacenou německou stavební daň – Bauabzugsteuer – pro vás dokážeme získat zpět. O její vrácení můžete požádat vždy až po skončení příslušného kalendářního roku, za který jste ji odváděli. Neváhejte se na nás obrátit a my vám zařídíme vrácení daně v její plné zákonné výši.

Freistellung by měli mít i vaši subdodavatelé

Pokud při stavební činnosti využíváte subdodavatele, kteří nemají Freistellung, pak máte povinnost strhávat jim z faktur stavební srážkovou daň a odvádět ji daňovému úřadu. Je proto výhodné, aby měli osvobození Freistellung vyřízené i vaši subdodavatelé. Doporučte jim naše služby a my se vám odvděčíme!

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na nemeckob2b@tj-legal.com. Vpřed společně.