TJ Legal logo Daňová kalkulačka

Žádost o poradenství pro podnikatele a OSVČ

Čelíte problémům s německou DPH, vysíláním zaměstnanců, Freistellungem, ELSTERem či celní kontrolou? Obdrželi jste korespondenci od úřadů?

Jsem Iveta a společnost TJ-Legal doporučuji všem, kteří si chtějí finančně výrazně přilepšit.

Vyplníte žádost.

Žádost vytisknete, podepíšete a přiložíte potřebné podklady.

Pokud vám podklady chybí, umíme je pro vás vyžádat.

Pošlete nám žádost (emailem nebo poštou).

Služba vám bude poskytnuta na profesionální úrovni.

(pro zobrazení odpovědi klikněte na otázku)

V čem mi pomůže poradenství od společnosti TJ-Legal?

Proběhla u vás kontrola ze strany německého daňového či celního úřadu? Rádi vám pomůžeme s konzultací, příp. s odpovědí na vydaná rozhodnutí. Obraťte se na nás, pokud máte jakékoli dotazy k výkazům či daňovým přiznáním k německé DPH. Poradíme vám také při používání elektronického podpisu ELSTER, se získáním či zrušením Steuernummer, vyřízením Freistellungu, pomůžeme při daňových a celních kontrolách a mnoho dalšího.

Kdy požádat o poradenství?

Kdykoli, ať jste v jakémkoli stadiu podnikání či živnosti. Pomůžeme vám při vstupu na německý trh, během působení i po odchodu. Poradíme také v případech, kdy jste obdrželi od německého daňového úřadu výzvu k zaplacení záloh či daní z příjmu. Neváhejte nás kontaktovat i tehdy, když už je váš problém urgentní, nebo vám například hrozí exekuce.

Elektronický podpis ELSTER

Také německý daňový úřad přechází na modernější způsob komunikace, a vy tak můžete komunikovat s německým daňovým úřadem rychleji, efektivněji a v kteroukoli hodinu z pohodlí svého domova. Zapomeňte na návštěvu pošty a přepočítávaní dnů potřebných k doručení. Při podepsání dokumentů elektronickým podpisem ELSTER máte jistotu, že daňový úřad obdržel vaše dokumenty včas.

Ukončili jste působení v Německu?

Nezapomeňte, že vaše přidělené Steuernummer zůstává nadále platné. Pokud je aktivní, daňový úřad vás stále registruje pro potřeby daně z příjmů, spotřebních, místních daní a podobně. Pokud si své daňové povinnosti neplníte, daňový úřad vám bude pravidelně zasílat výzvy k jejich splnění. Chcete-li se takovým dopisům vyhnout, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám se zpracováním žádosti o zrušení Steuernummer pomůžeme.

Zpozdil se váš Freistellung nebo potřebujete nový?

Požádali jste o Freistellung už před více než měsícem a stále vám nepřišel? Rádi za vás prověříme stav zpracování na německém daňovém úřadě. Vystavil vám úřad Freistellung jen na půl roku, nebo jen na jednoho odběratele? Neváhejte nám vystavený Freistellung poslat a my vás budeme informovat o dalším postupu.

Působíte ve stavebnictví v Německu? Pomůžeme vám

Máme dlouholetou praxi s vedením účetnictví a daňových přiznání při dodání zboží a služeb v Německu. Umíme vám získat německé daňové číslo, zpracovat daňové přiznání, vyřídit osvobození od stavební srážkové daně, zaregistrovat vaše zaměstnance na celní správě a v fondu dovolených a nabízíme i další služby, které aktivně propojujeme mezi německým a slovenským daňovým systémem. Neváhejte nás kontaktovat.