stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

SOKA BAU (německý fond dovolené)

Pokud do Německa vysíláte své zaměstnance (ne OSVČ) za účelem práce ve stavebnictví, máte povinnost je nahlásit na německém fondu pro dovolenou, tzv. SOKA BAU. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Nemusíte si dělat žádné starosti, celý proces za vás vyřídíme rychle a snadno.

5/5 hodnocení zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba na přihlášení do SOKA BAU jsou 3 týdny
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

stavař v Nemecku

SOKA BAU (německý fond dovolené)

Průměrná doba na přihlášení do SOKA BAU jsou 3 týdny
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Proč je nutné přihlášení na SOKA BAU?

Pokud podnikáte formou s.r.o. a do Německa vysíláte své zaměstnance za účelem práce ve stavebnictví, máte zákonnou povinnost je nahlásit na německém fondu dovolené, tzv. SOKA BAU. A to z důvodu zajištění rovnocenného nároku na dovolenou pro všechny zaměstnance. V případě porušení vám hrozí v Německu vysoké pokuty. Celý proces za vás velmi rádi vyřídíme, stačí nás kontaktovat.

Jaké podklady budu potřebovat k přihlášení na SOKA BAU?

Pro přihlášení zaměstnanců do fondu dovolené budete potřebovat výpis z obchodního rejstříku, občanské průkazy, smlouvu o dílo a další související dokumentaci. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o přihlášení na SOKA BAU?

Vaši zaměstnanci musí být přihlášeni na celní správě (Zollamt) nejpozději jeden den před odjezdem do Německa. Ta následně informace předává SOKA BAU. Chcete-li předejít zbytečným pokutám, doporučujeme zařizovat přihlášení na SOKA BAU s předstihem. Ozvěte se nám a všechny formality vyřídíme v co nejkratším možném čase.

Získejte také osvobození od srážkové daně (Freistellung)

Pokud ještě nemáte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám odběratel musí z každé fakturované částky strhávat 15 %. Pokud chcete dostávat plnou sumu, doporučujeme vám získat Freistellung co nejdříve. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit, stejně jako vrácení již zaplacené daně – Bauabzugsteuer.

Ne každý musí zaměstnance nahlašovat na SOKA BAU

Od nahlášení na SOKA BAU jsou za jistých okolností osvobozeni zaměstnavatelé, kteří vykonávají práce přímo nesouvisející s oblastí stavebnictví – jedná se např. o topenářství, instalatérství, elektroinstalace apod. Neplatí to ale vždy, a proto SOKA BAU vyhodnocuje každou firmu zvlášť. Chcete-li mít jistotu, že se na vás nevztahuje povinnost přihlášení na SOKA BAU, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme vyřídit osvobození od hlášení.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na nemeckob2b@tj-legal.com. Vpřed společně.