stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Umsatzsteuer-Voranmeldung (souhrnné hlášení k DPH v Německu)

Pokud máte v Německu vyslané subdodavatele, pak máte také povinnost podávat souhrnné hlášení k německé DPH, tzv. Umsatzsteuer-Voranmeldung. Souhrnné hlášení k DPH můžeme podat za vás, bez komplikací a v co nejrychlejší možné lhůtě.

4,9/5 hodnocení zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba spracovaní je 12 týdnů
Podnikatelé/OSVČ:

stavař v Nemecku

Umsatzsteuer-Voranmeldung (souhrnné hlášení k německé DPH)

Průměrná doba spracovaní je 12 týdnů
Podnikatelé/OSVČ: *cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu

Proč musím podávat souhrnné hlášení k německé DPH?

Podle německých zákonů je každý, kdo využívá subdodavatele v Německu, povinen pravidelně (měsíčně či kvartálně) podávat souhrnné hlášení k DPH, tzv. Umsatzsteuer-Voranmeldung. Jedná se o tzv. přenesení daňové povinnosti neboli Reverse Charge a je v rámci něj nutné uvést přehled veškerých vystavených a přijatých faktur a výši DPH. S celým procesem a veškerými formalitami vám velmi rádi pomůžeme.

Jaké podklady budu potřebovat k podání souhrnného hlášení k DPH?

Do souhrnného hlášení musíte uvést součet vystavených faktur, přijatých faktur a výši DPH zaplacené v Německu. Vše musí být doloženo příslušnou dokumentací. Kompletní seznam potřebných dokladů vám rádi zašleme. V případě, že jste v Německu zakoupili zboží či služby, můžete požádat o vrácení zaplacené DPH.

Dokdy se musí podat souhrnné hlášení k DPH?

Dle rozhodnutí příslušného daňového úřadu v Německu tak musíte činit měsíčně nebo čtvrtletně. Souhrnné hlášení se podává vždy do 10. dne v měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vám vznikla povinnost podání, případně do 10. dne od skončení čtvrtletí, podáváte-li hlášení čtvrtletně. V případě potřeby je možné požádat o prodloužení lhůty k podání o jeden kalendářní měsíc. S žádostí vám rádi pomůžeme.

Pomůžeme vám také s ročním daňovým přiznáním k DPH

Podnikatelé, kteří podávají souhrnné hlášení k DPH, jsou v Německu povinni podávat také daňové přiznání k DPH za daný rok, tzv. Umsatzsteuererklärung. To se musí podat do 31. července roku následujícího po roku, za který přiznání podáváte. S jeho podáním vám velmi rádi pomůžeme.

Vrátil vám úřad souhrnné hlášení? Pomůžeme vám s opravným

Pokud vám německý daňový úřad vrátil souhrnné hlášení k DPH s tím, že je neúplné nebo nesprávné, máte povinnost podat opravné hlášení. Obraťte se na nás a my tuto povinnost vyřešíme za vás, rychle, jednoduše a bez dalších komplikací.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na nemeckob2b@tj-legal.com. Vpřed společně.