Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Freistellung a Steuernummer – jaké služby ještě potřebujete?

Pokud působíte ve stavebním sektoru v Německu, tak termíny Freistellung a Steuernummer už nepochybně znáte. Jaké další služby potenciálně můžete potřebovat?

Steuernummer a Freistellung jsou základem

Velmi důležité V krátkosti si zopakujme, proč potřebujete Steuernummer a Freistellung, pokud chcete pracovat ve stavebnictví na území Německa. Týká se to jak OSVČ, tak společností, které do Německa vysílají své dodavatele:

  • Steuernummer – německé daňové číslo potřebuje každý podnikatelský subjekt, který chce působit v Německu, bez ohledu na odvětví průmyslu. Bez Steuernummer nezískáte nejen Freistellung, ale ani žádnou jinou službu z tohoto článku. Daňové číslo potřebujete, pokud chcete v Německu podnikat legálně.
  • Freistellung – osvobození od stavební srážkové daně se týká všech živnostníků a firem, kteří na území Německa pracují ve stavebním odvětví. Pokud Freistellung nemáte, odběratel vašich služeb je povinen vám z každé vystavené faktury strhnout 15% z celkové částky a odvést tuto částku formou srážkové daně.

Nechte si zpracovat žádost o Freisttellung a Steuernummer u odborníků v TJ-Legal.

Nezapomínejte na své povinnosti v Německu

V závislosti na povaze vašeho podnikání či práce v Německu můžete potřebovat i některé z našich dalších služeb:

  • ELSTER – tento elektronický podpis potřebujete, pokud v Německu chcete podávat daňové přiznání. S jeho pomocí také můžete zrychleně požádat o Freistellung, případně oznamovat úřadům změny ve své podnikatelské činnosti.
  • Lohnsteuer-Anmeldung – využíváte k práci v Německu vlastních zaměstnanců? Vzniká vám povinnost podávat i hlášení k registraci pro daň ze mzdy za zaměstnance. Periodicita může být měsíční, kvartální nebo roční.
  • Umsatzsteuererklärung – máte v Německu subdodavatele ve stavební oblasti? Máte povinnost ročně si podávat daňové přiznání k DPH. Termín je do 31. července za předchozí kalendářní rok, lze požádat prodloužení lhůty o tři kalendářní měsíce.
  • Umsatzsteuer-Voranmeldung – podobně jako u německého daňového přiznání k DPH, pokud máte subdodavatele, může vám vzniknout i povinnost podávat souhrnné výkazy k DPH.
  • Zoll vysíláte do Německa své zaměstnance (pozor, ne živnostníky)? Máte povinnost přihlásit je na tamním celním úřadě Zollamt. Musíte tak učinit nejpozději jeden den před jejich vysláním.

Nabízíme také odborné poradenství

Obdrželi jste korespondenci od německých úřadů a nevíte, co s ní? Vyskytl se vám při podnikání nějaký problém, například s DPH či celní kontrolou?

Zůstaňte bez obav. V takovém případě určitě využijete naše odborné poradenství pro podnikatele a OSVČ působící v Německu.

Rádi vám pomůžeme, ať jste v jakémkoli stadiu podnikání. Zda před vycestováním do Německa, během něj, nebo třeba po ukončení činnosti. Neváhejte nás kontaktovat i tehdy, když už je váš problém urgentní, nebo vám například hrozí exekuce.

Máme dlouholetou praxi is vedením účetnictví a daňových přiznání při dodání zboží a služeb v Německu. Žádný problém nás nepřekvapí. Neváhejte nás kontaktovat a společně posuneme váš byznys na vyšší úroveň.

Získejte Freistellung a nepřicházejte o 15% svých peněz. Více info.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)