Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Práce v Německu přes českou firmu – jak na Freistellung?

Jste živnostník a chystáte se odjet pracovat na stavbu do Německa? Vysílá vás tam, respektive objednavatelem vašich služeb je česká firma? Nezapomeňte si co nejdříve vybavit Freistellung, abyste nepřicházeli o 15 % svých výdělků.

Nepřijeďte o 15% svých peněz, zpracujte si u nás Freistellung Další info

Práce v Německu přes českou firmu

Řada českých živnostníků odchází pracovat do Německa, přičemž své služby dodávají (tedy i faktury vystavují) českým s.r.o., případně dokonce i jiným OSVČ.

 

Bez ohledu na to, kdo je objednatelem vašich služeb – slovenská, německá, česká, či jakákoliv jiná firma – chcete-li v Německu pracovat ve stavebnictví, potřebujete Freistellung. Podle zákona je totiž každý, jehož činnost souvisí se zhotovením stavby, povinen dodavatelům svých služeb strhávat 15 % z fakturovaných částek, pokud nemají v době úhrady faktury platné Freistellung.

 

Tuto částku je pak tato firma povinna odvést formou stavební srážkové daně, tzv. Bauabzugsteuer.

 

Freistellung potřebujete tak jako tak

Není pravdou, že Freistellung potřebujete pouze tehdy, pokud pracujete, respektive fakturujete přímo německé firmě. Rozhodující podmínkou totiž není státní příslušnost, ale skutečnost, že v Německu vykonáváte činnosti související se zhotovením stavby.

Velmi důležité Pokud tedy v této zemi pracujete byť i pro českou firmu a jste zedníkem, vodářem, elektrikářem, lešenářem, či obdobným povoláním v tomto segmentu, tak Freistellung zkrátka potřebujete.

V opačném případě přicházíte, jak jsme již uvedli, o 15 % svých výdělků, což není vůbec zanedbatelná částka.

 

Pro vybavení Freistellung-u, plným názvem Freistellungbescheinigung, budete potřebovat i německé daňové číslo, tedy Steuernummer.

Zajistěte si Freistellung a ušetříte! Práce v Německu přes slovenskou firmu vyžaduje správné vybavení.

Jak získat Freistellung?

Nejjednodušší cestou, jak si vyřídit Freistellung, pokud jste o něj ještě nikdy nežádali a nemáte ani Steuernummer, je využít služeb společnosti TJ-Legal, s.r.o.

 

My vám vyřídíme jak německé daňové číslo, tak samotný Freistellung. Tyto dvě služby poskytujeme jako součást jednoho balíčku, seznámíme vás s celým procesem, pomůžeme vám vyplnit žádost a připravíme vás na práci v Německu.

 

Máte už přidělené Steuernummer? Potřebujete si Freistellung pouze prodloužit, nakolik vám skončila jeho platnost?

V takovém případě pro vás máme připravené šikovné řešení. Vyplňte si žádost o Freistellung online v aplikaci Easyforms Freistellung, kterou vyvinula naše sesterská společnost. Je to jednoduché, rychlé, praktické a zvládnete to i přes mobil.

 

Už za 15-20 minut máte žádost hotovou a stačí ji odeslat na německý finanční úřad – Finanzamt Chemnitz-Süd.

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)