Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Jak vybavit Freistellung a co to vlastně je?

Pracujete nebo plánujete pracovat v Německu na stavbě jako živnostoník? Možná jste už slyšeli něco o Freistellungu neboli Freistellungbescheinigungu, osvobození od srážkové daně ze stavebnictví.

Freistellungbescheinigung Freistellung

Vybavte si Freistellung, tedy Freistellungbescheinigung a nepřicházejte o 15% svých výdělků. Jak na to? Více info.

Ten kdo podniká v Německu ve stavebnictví a nemá Freistellung, přichází v podstatě o 15 % výdělku. Tuto částku musí zákazník (obvykle stavební firma) odečíst z faktury a odvést ji ve formě srážkové daně ze stavební činnosti.

Vzhledem k tomu, že kupní síla v Německu je mnohem vyšší než u nás, i těch 15 % může ve skutečnosti znamenat stovky nebo tisíce eur. Byla by škoda o ně přijít. Vyhnout se tomu je snadné a my vám poradíme, jak na to.

Jak zařídit Freistellung?

Ještě předtím si ale řekněme, kdo vlastně Freistellung v Německu potřebuje. Jsou to:

  • OSVČ, které provádějí stavební práce v Německu (např. topenáři, montéři, elektrikáři, lešenáři),
  • s.r.o. a OSVČ, které vysílají do Německa svobodná povolání k provádění stavebních prací.

Pokud společnost s ručením omezeným nebo samostatně výdělečně činná osoba vyšle na stavební práce do Německa pracovníky na volné noze a nevystaví jim Freistellung, je povinna jako objednatel jejich služeb srazit stavební daň. Vzhledem k tomu, že se jedná o časově náročnou byrokracii, je to oboustranně nevýhodné.

Neztrácejte 15 % svého výdělku. Pomůžeme vám zařídit Freistellung.

Jak tedy zařídit Freistellung, tedy Freistellungbescheinigung?

Jednoduše, stačí postupovat podle několika kroků:

  1. navštivte podstránku Freistellung na našich webových stránkách,
  2. vyplníte krátký online formulář, ve kterém nám zanecháte své kontaktní údaje,
  3. my vám zašleme žádost s přesnými pokyny.

Připravte si zejména platné smlouvy se zákazníky týkající se vaší stavební činnosti v Německu. Důležitý je také tzv. stavební přehled, do kterého vyplníte, kde jste prováděli stavební práce.

Zůstaňte bez obav, budeme vás včas informovat a rádi vám s tímto procesem pomůžeme.

Aktuální cenu Freistellung zjistíte na našich webových stránkách.

Velmi důležité Vezměte prosím na vědomí, že před podáním žádosti o Freistellung (zejména pokud žádáte poprvé) je třeba získat také německé daňové číslo Steuernummer.

Máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat e-mailem na adrese kontakt@tj-legal.com nebo telefonicky na čísle +421 51 321 5211.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)