stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Zoll (přihlášení na německém celním úřadě)

Pokud do Německa vysíláte své zaměstnance (ne OSVČ), máte povinnost je nahlásit na německém celním úřadě, tzv. Zollamt. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Nechte jejich přihlášení na nás a nemusíte si dělat žádné starosti, celý proces vyřídíme snadno a rychle.

4,9/5 hodnocení zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba k přihlášení na Zoll jsou 2 dny
Podnikatelé/OSVČ:

Zollamt - německý celní úŕad

Průměrná doba k přihlášení na Zoll jsou 2 dny
Podnikatelé/OSVČ: *cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu

Proč je nutné přihlášení na Zollamt?

Pokud posíláte své zaměstnance pracovat do Německa, máte zákonnou povinnost je nahlásit na německém celním úřadě, tzv. Zollamt. Samotné přihlášení musí být provedeno nejpozději 1 den před odesláním pracovníků. V případě porušení vám hrozí v Německu vysoké pokuty. Celý proces za vás velmi rádi vyřídíme, stačí nás kontaktovat.

Jaké podklady budu potřebovat k přihlášení na celní úřad?

Pro přihlášení zaměstnanců na celním úřadě budete potřebovat výpis z obchodního rejstříku, občanské průkazy, smlouvu o dílo a další specifické dokumenty podle druhu vašeho podnikání. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o přihlášení na německém celním úřadě?

Vaši zaměstnanci musí být přihlášeni nejpozději jeden den před odjezdem do Německa. To znamená, že je nejlepší vyřídit přihlášení na Zollamt předem. Ozvěte se nám a všechny formality vyřídíme v co nejkratším možném čase.

Získejte také osvobození od srážkové daně (Freistellung)

Pokud ještě nemáte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám odběratel musí z každé fakturované částky strhávat 15 %. Pokud chcete dostávat plnou sumu, doporučujeme vám získat Freistellung co nejdříve. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit, stejně jako vrácení již zaplacené daně – Bauabzugsteuer.

Přihlášení na Zollamt se netýká OSVČ

Pokud máte s.r.o. a do Německa neposíláte pracovat své zaměstnance, ale živnostníky, tak je na německý celní úřad – Zollamt – hlásit nemusíte. Tato povinnost se vztahuje pouze na vaše přímé podřízené.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na nemeckob2b@tj-legal.com. Vpřed společně.