stavař v Nemecku

"Ve firmě TJ-Legal mi pomohli při práci na stavbě v Německu, vyřídili mi Freistellung, vrácení zaplacené daně a zpracovali mi účetnictví. Doporučuji všem ‚eseróčkům‘ a živnostníkům."

Zoll (přihlášení na německém celním úřadě)

Pokud do Německa vysíláte své zaměstnance (ne OSVČ), jste povinen přihlásit je na celním úřadě Zollamt. Celý proces vyřídíme za vás spolehlivě a jednoduše.

5/5 hodnotenie zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba k přihlášení na Zoll jsou 2 dny
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Zollamt - německý celní úŕad

Průměrná doba k přihlášení na Zoll jsou 2 dny
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Proč je nutné přihlášení na Zollamt?

Pokud posíláte své zaměstnance pracovat do Německa, máte zákonnou povinnost je nahlásit na německém celním úřadě, tzv. Zollamt. Samotné přihlášení musí být provedeno nejpozději 1 den před odesláním pracovníků. V případě porušení vám hrozí v Německu vysoké pokuty. Celý proces za vás velmi rádi vyřídíme, stačí nás kontaktovat.

Jaké podklady budu potřebovat k přihlášení na celní úřad?

Pro přihlášení zaměstnanců na celním úřadě budete potřebovat výpis z obchodního rejstříku, občanské průkazy, smlouvu o dílo a další specifické dokumenty podle druhu vašeho podnikání. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Kdy požádat o přihlášení na německém celním úřadě?

Vaši zaměstnanci musí být přihlášeni nejpozději jeden den před odjezdem do Německa. To znamená, že je nejlepší vyřídit přihlášení na Zollamt předem. Ozvěte se nám a všechny formality vyřídíme v co nejkratším možném čase.

Získejte také osvobození od srážkové daně (Freistellung)

Pokud ještě nemáte Freistellung – osvobození od srážkové daně – tak vám odběratel musí z každé fakturované částky strhávat 15 %. Pokud chcete dostávat plnou sumu, doporučujeme vám získat Freistellung co nejdříve. Rádi vám pomůžeme osvobození od daně vyřídit, stejně jako vrácení již zaplacené daně – Bauabzugsteuer.

Přihlášení na Zollamt se netýká OSVČ

Pokud máte s.r.o. a do Německa neposíláte pracovat své zaměstnance, ale živnostníky, tak je na německý celní úřad – Zollamt – hlásit nemusíte. Tato povinnost se vztahuje pouze na vaše přímé podřízené.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na nemeckob2b@tj-legal.com. Vpřed společně.