Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Nákup auta v německém daňovém přiznání fyzické osoby (nepodnikatele)

Někdy dostaneme od klientů otázku, zda si mohou z daní odepsat koupi auta, tedy uplatnit celkovou kupní cenu vozidla jako výdaj v německém daňovém přiznání.

nemecke danove priznani nakup auta

Jako podnikatel nebo osoba samostatně výdělečně činná si můžete koupi vozidla daňově uplatnit. To je však vázáno na určité podmínky a uskutečňuje se zpravidla po dobu šesti let, tedy během doby odpisování motorového vozidla. Správná forma financování může vést k výhodám v likviditě. I leasing vozidla je daňově použitelný, ne však pro soukromé osoby.

Vrácení daní z Německa rychle a jednoduše

Naši daňoví agenti vám zpracují německé daňové přiznání rychle, bez chyb as uplatněním všech bonusů a odpočitatelných položek. Neváhejte se na nás obrátit.

Velmi důležité Jako fyzická osoba nepodnikatel, tedy zaměstnanec, si nemůžete kupní cenu vozidla používaného výhradně pro osobní účely uplatnit jako daňový výdaj v německém daňovém přiznání. K osobním účelům se počítá i cesta do práce a z práce.

Daňové výhody pro fyzické osoby (zaměstnance)

Jiná daňová zvýhodnění jsou však možná. Ty se projeví:

  • Ve vzdálenostním paušálu při cestách mezi ubytováním a místem výkonu práce ve výši 0,30 eur na ujetý kilometr při uplatnění nejkratší vzdálenosti. Tímto paušálem jsou pokryty i jiné výdaje, které vznikly v souvislosti s užíváním motorového vozidla, například daň z motorových vozidel, nákup pohonných hmot či opravy a podobně. Lidé se stupněm postižení vyšším než 70 % mohou uplatnit celkové ujeté kilometry do práce az práce. Pro ně neplatí omezení jednoduché vzdálenosti;
  • v možnosti uplatnění zákonného pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorových vozidel,
  • v možnosti uplatnit si ujeté kilometry a ostatní výdaje i v rámci pracovních cest, například každodenní cesta na poštu nebo cesty na veletrhy, pokud používáte vlastní vůz a zaměstnavatel vám na tyto cesty nepřispíval;
  • v možnosti uplatnit vzniklé náklady v souvislosti s dopravní nehodou (např. výdaje na opravu vozidla, právní výdaje a soudní poplatky), pokud se udála během pracovní cesty nebo na cestě do práce, které nebyly uhrazeny ze zákonného pojištění nebo zaměstnavatelem.

 

V souvislosti s nehodami je třeba zmínit, že i životní a úrazové pojištění lze v německém daňovém přiznání uplatnit jako mimořádné výdaje, a to nezávisle na vlastnictví motorového vozidla.

Pokud se zaměstnanec z pracovních důvodů, například při změně zaměstnavatele či změně místa výkonu práce, stěhuje s využitím vlastního automobilu, může si tyto výdaje rovněž uplatnit v daňovém přiznání.

Vrácení daní z Německa rychle a jednoduše

Naši daňoví agenti vám zpracují německé daňové přiznání rychle, bez chyb as uplatněním všech bonusů a odpočitatelných položek. Neváhejte se na nás obrátit.

Zdroje: Kredite.org12gebrauchtwagen.deGevestor.deSteuererklaerung.deKleinunterneher.netRP-oline.deFinanzfrage.net

Zdroj obrázku: Shutterstock

Tento článek získal již 2 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)