Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Jak získat vrácení daně z Nizozemska?

Podání nizozemského daňového přiznání, aneb vrácení daní z Nizozemska - je způsob, jak si finančně přilepšit, za určitých podmínek, pokud jste v zemi pracovali. Tento proces má svá specifika a právní postup, proto je rozumné obrátit se na odborníky se zkušenostmi. My v TJ-Legal, s.r.o. vám rádi pomůžeme s vrácením daní z Nizozemska.

Vrácení nizozemské daně, nizozemské daňové přiznání

Nejdůležitější podmínkou pro podání žádosti je, abyste v posledních pěti letech pracovali v Nizozemsku jako zaměstnanec. Splňujete tuto podmínku? Výborně, připravili jsme pro vás stručný návod, jak získat peníze, na které máte nárok

1. Ověření nároku na vrácení daně z Nizozemska

Abyste mohli požádat o nizozemské daňové přiznání, tj. o vrácení daně z Nizozemska, musíte splnit následující podmínky:

  • pracovali jste v Nizozemsku posledních 5 let, tj. v letech 2018-2022 – můžete žádat pouze za jeden rok, nebo za několik let najednou, nebo dokonce jen za několik měsíců práce,
  • pracovali jste v zemi jako zaměstnanci, například jako vyslaní zaměstnanci slovenské společnosti (např. OTTO Workforce nebo jiné personální agentury), a váš zaměstnavatel za vás v Nizozemsku odváděl daně ze mzdy,
  • požádat o vrácení daně můžete, i když stále pracujete v Nizozemsku, nemusíte být v Česku.

Chcete zjistit, jak vysoký daňový přeplatek  můžete dostat? Vyzkoušejte naši daňovou kalkulačku. Upozorňujeme, že konečná částka závisí na zadaných údajích a je pouze orientační.

Získejte peníze z Nizozemska zpět na svůj účet. Využijte našich 15-letých zkušeností.

2. Připravte podklady – zejména Jaaropgaaf

Pro vrácení daně z Nizozemska potřebujete případně různé dokumenty – podle toho, jaké výdaje chcete uplatnit atd.

Nejdůležitějším dokumentem je však potvrzení o zdanitelných příjmech v Nizozemsku (obdoba českého ročního zúčtování daně), tzv. jaaropgaaf. Pokud tento doklad nemáte, může vám v určitých případech pomoci i poslední výplatní páska od zaměstnavatele.

Jaaropgaaf můžete získat dvěma způsoby:

  • můžeme si ji za poplatek vyžádat od vašeho zaměstnavatele,
  • můžete se o to pokusit sami podle našich pokynů.

Neváhejte nás kontaktovat, i když nemáte Jaaropgaaf nebo si nejste jistí, zda máte nárok na vrácení daně z Nizozemska.

3. Kontakt TJ-Legal, s.r.o.

Velmi důležité Ať už Jaaropgaaf právě máte, nebo ne, je důležité vyplnit náš krátký online registrační formulář na tomto odkazu. Nezabere vám to více než 2 minuty.

Stačí zadat své kontaktní údaje a vybrat konkrétní roky, za které chcete požádat o vrácení nizozemských daní. Kromě toho si také vyberete cenový balíček podle rozsahu služby, kterou chcete. Po odeslání formuláře vám e-mailem zašleme pokyny s dalšími kroky.

Máte nějaké dotazy nebo nejasnosti? Napište nám na naši e-mailovou adresu kontakt@tj-legal.com nebo nám zavolejte v pracovní dny (kromě čtvrtka) mezi 8:00 a 16:00 na tel.: +421 51 321 5211.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)