Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Jak získat vrácení daně z Nizozemska?

Podání nizozemského daňového přiznání, aneb vrácení daní z Nizozemska - je způsob, jak si finančně přilepšit, za určitých podmínek, pokud jste v zemi pracovali. Tento proces má svá specifika a právní postup, proto je rozumné obrátit se na odborníky se zkušenostmi. My v TJ-Legal, s.r.o. vám rádi pomůžeme s vrácením daní z Nizozemska.

Vrácení nizozemské daně, nizozemské daňové přiznání

Nejdůležitější podmínkou pro podání žádosti je, abyste v posledních pěti letech pracovali v Nizozemsku jako zaměstnanec. Splňujete tuto podmínku? Výborně, připravili jsme pro vás stručný návod, jak získat peníze, na které máte nárok

1. Ověření nároku na vrácení daně z Nizozemska

Abyste mohli požádat o nizozemské daňové přiznání, tj. o vrácení daně z Nizozemska, musíte splnit následující podmínky:

  • pracovali jste v Nizozemsku posledních 5 let, tj. v letech 2018-2022 – můžete žádat pouze za jeden rok, nebo za několik let najednou, nebo dokonce jen za několik měsíců práce,
  • pracovali jste v zemi jako zaměstnanci, například jako vyslaní zaměstnanci slovenské společnosti (např. OTTO Workforce nebo jiné personální agentury), a váš zaměstnavatel za vás v Nizozemsku odváděl daně ze mzdy,
  • požádat o vrácení daně můžete, i když stále pracujete v Nizozemsku, nemusíte být v Česku.

Chcete zjistit, jak vysoký daňový přeplatek  můžete dostat? Vyzkoušejte naši daňovou kalkulačku. Upozorňujeme, že konečná částka závisí na zadaných údajích a je pouze orientační.

Získejte peníze z Nizozemska zpět na svůj účet. Využijte našich 15-letých zkušeností.

2. Připravte podklady – zejména Jaaropgaaf

Pro vrácení daně z Nizozemska potřebujete případně různé dokumenty – podle toho, jaké výdaje chcete uplatnit atd.

Nejdůležitějším dokumentem je však potvrzení o zdanitelných příjmech v Nizozemsku (obdoba českého ročního zúčtování daně), tzv. jaaropgaaf. Pokud tento doklad nemáte, může vám v určitých případech pomoci i poslední výplatní páska od zaměstnavatele.

Jaaropgaaf můžete získat dvěma způsoby:

  • můžeme si ji za poplatek vyžádat od vašeho zaměstnavatele,
  • můžete se o to pokusit sami podle našich pokynů.

Neváhejte nás kontaktovat, i když nemáte Jaaropgaaf nebo si nejste jistí, zda máte nárok na vrácení daně z Nizozemska.

3. Kontakt TJ-Legal, s.r.o.

Velmi důležité Ať už Jaaropgaaf právě máte, nebo ne, je důležité vyplnit náš krátký online registrační formulář na tomto odkazu. Nezabere vám to více než 2 minuty.

Stačí zadat své kontaktní údaje a vybrat konkrétní roky, za které chcete požádat o vrácení nizozemských daní. Kromě toho si také vyberete cenový balíček podle rozsahu služby, kterou chcete. Po odeslání formuláře vám e-mailem zašleme pokyny s dalšími kroky.

Máte nějaké dotazy nebo nejasnosti? Napište nám na naši e-mailovou adresu kontakt@tj-legal.com nebo nám zavolejte v pracovní dny (kromě čtvrtka) mezi 8:00 a 16:00 na tel.: +421 51 321 5211.

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)