Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Vrácení daní z Rakouska a FinanzOnline – co potřebujete vědět?

Pracujete-li v Rakousku již nějaký čas, určitě jste se setkali s pojmem FinanzOnline. Jedná se o elektronický portál rakouského daňového úřadu Finanzamt. Co o něm potřebujete vědět?

Jak už název napovídá, FinanzOnline je digitální, online nástroj. K jeho používání tedy potřebujete internet – dobrou zprávou však je, že používat jej je jednoduché i přes mobil. Můžete tak tedy činit vždy, když máte připojení.

Navíc, FinanzOnline je zcela bezplatný.

FinanzOnline a vrácení daně z Rakouska

Největší devizou používání portálu FinanzOnline je skutečnost, že v jistých případech tak umíte zkrátit dobu zpracování vaší žádosti o vrácení daně. Ta je, podle zákona maximálně 4-5 měsíců.

Nejde o univerzální pravidlo, ale z naší praxe vyplývá, že s registrací na FinanzOnline ji umíte zkrátit i na 2-3 měsíce. Za předpokladu, že víte, co děláte, resp. za vás úkony provádí profesionální společnost – například TJ-Legal.

Na tomto portálu zároveň máte k nahlédnutí několik důležitých podkladů, které má Finanzamt, a které potřebujete ke zpracování žádosti o vrácení daně z Rakouska.

Umíte si zde prohlédnout například Lohnzettel (rakouské potvrzení o zdanitelných příjmech), které úřadu poslal váš zaměstnavatel.

Nechte si zpracovat žádost o vrácení daní ze zahraničí u odborníků v TJ-Legal.

Používejte jej, ale opatrně

Výhod používání FinanzOnline je více než dost – vzpomeňme ještě fakt, že si přes něj můžete požádat io rakouské přídavky na děti Familienbeihilfe.

Přečtěte si také text 5 výhod, které má registrace na portálu FinanzOnline.

Velmi důležité Přízvukujeme však, že je nezbytné, abyste s ním zacházeli opatrně a pouze tehdy, pokud víte, co děláte.

Bohužel, i v naší každodenní praxi jsme se setkali s případy, že si žadatelé o daně z Rakouska podali žádost na vlastní pěst a ve finále se připravili o stovky eur. Daňová legislativa u našich sousedů totiž není jednoduchá.

Pokud tedy žádáte o vrácení daní z Rakouska, ujistěte se, že si uplatníte všechny odpočitatelné položky, které můžete. Že k žádosti připojíte i formulář EU/EWR (tzv. formulář E9).

Nejlépe uděláte, pokud žádost o daně z Rakouska svěříte odborníkům. Ve společnosti TJ-Legal jsme vám k dispozici. Daňové přeplatky v plné legální výši jsme získali už tisícům Slováků pracujících v Rakousku. Naše služby nabízíme již přes 15 let a jsme připraveni pomoci i vám.

Neváhejte nás kontaktovat.

Pracovali jste v Rakousku za posledních 5 let? Požádejte o vrácení daní.. Více info.

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)