Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Pomoc s německými úřady

Krátkodobé nebo dlouhodobé setrvání v Německu se sebou přináší různé okolnosti, které nelze vždy předvídat. TJ-Legal vám umí poskytnout komplexní pomoc, poradit na co máte nárok a čemu se vyhnout.

pomoc s nemeckymi danovymi urady

Potřebujete pomoc s německými úřady? Využijte našich 14letých zkušeností. Kontaktujte nás

 

Za uplynulých více než 14 let jsme měli možnost pomoci tisícům Slováků a Čechů, kteří si prošli podobnou cestou, jako si možná právě procházíte vy.

 

Mám povinnost podat německé daňové přiznání? Pokud ano, jak?

V mnoha případech je výhodné podat daňové přiznání i přesto, že tuto povinnost nemáte. Podáním daňového přiznání v Německu můžete získat zpět daňový přeplatek až do výše několika tisíc eur. Pokud se rozhodnete daňové přiznání podat, máte možnost žádat daňový přeplatek až za 4 roky zpětně. Díky dlouholetým zkušenostem našich daňových agentů umíme uplatnit odečitatelné položky v daňovém přiznání tak, abyste na vrácení daní získali maximum.

Povinnost podat daňové přiznání máte-li:

  • vaše daňová třída je 3,4,5 nebo 6,
  • pokud jste již daňové přiznání v Německu podávali,
  • může vás k dalšímu podání vyzvat daňový úřad,
  • vyzval vás Finanzamt (daňový úřad),
  • uplatnili jste nezdanitelné položky a během roku uplatnili daňové výhody,
  • byli jste příjemcem náhrady mzdy (náhrada mzdy je např. Kurzarbeitergeld, Elterngeld, Krankengeld, Arbeitslosengeld apod.) vyšší než 410 €, a jiné.

Mohu požádat o vrácení daní z Německa?

Ano, i pokud jste pracovali v Německu jen několik měsíců. Nárok požádat o daně máte až za 4 roky zpětně. Výše přeplatku se přitom může zpravidla vyšplhat až do výše několika tisíců €, které potěší vaši peněženku. Proces získání daní trvá průměrně 16 týdnů. Daňové úřady v Německu zpracovávají přiznání v pořadí, jak jim přicházejí. Proto se vám vyplatí požádat o vrácení daní co nejdříve. Dokážeme vám uplatnit všechny odpočitatelné položky, na které máte nárok a získat tak maximální daňové přeplatky.

Ako sa odvolať voči rozhodnutiu daňového úradu v Nemecku?

Zpracovávali jsme vám německé daňové přiznání a jste nespokojen s rozhodnutím o výši přeplatku ze strany německého daňového úřadu? Až ve 30% případech rozhodnutí neuzná německý daňový úřad uplatnění výdajů v takové výši, na jakou máte nárok. Pokud hledáte pomoc s německými úřady z tohoto důvodu, tak jste na správném místě. Odvolání je třeba podat písemně a co nejdříve. Rozhodnutí daňového úřadu lze změnit. Hrdě se můžeme pochlubit výbornou úspěšností při podávání odvolání.

Mám nárok pobírat rodinné přídavky z Německa (Kindergeld)?

Přídavky na děti jsou pro vás dostupné, pokud vy jako rodič pracujete v Německu, vaše příjmy jsou převážně zdaňovány v Německu, nebo jste v Německu povinně sociálně pojištěni. Roli sehrává i věk dítěte. Nárok na přídavky máte na děti do 18 let, případně do věku 25 let, studují-li na vysoké škole.

Naše rychlá zákaznická podpora je vám k dispozici denně

Kdy mám nárok na rodičovský příspěvek?

O rodičovský příspěvek může požádat rodič pečující o novorozené dítě, pokud spolu s dítětem žije v jedné domácnosti. Výše příspěvku závisí na mnoha faktorech. Měsíčně se však pohybuje v horizontu od 300 € pro rodiče, kteří před narozením dítěte nepracovali, po maximální výši 1 800 € pro rodiče, kteří před porodem dosahovali průměrný čistý německý příjem nad 3 300 €.

Jak si vybavit formulář U1 z Německa zdarma?

Po návratu ze zahraničí si mnoho navrátilců nárokuje podporu v nezaměstnanosti. K jejímu vybavení potřebujete formulář U1. Tento dokument vystavuje zahraniční úřad. Formulář slouží jako potvrzení doby pojištění v nezaměstnanosti právě v případech, že o dávku v nezaměstnanosti budete žádat v České republice. Standardně za kompletní formulář platí do 100 €. My jsme vám připravili návod jak si můžete formulář vyřídit jednoduše sami a zdarma.

Prečo potrebujem Freistellung, ak pracujem na stavbe v Nemecku?

Pokud podnikáte v Německu v oblasti stavebnictví, pojmu Freistellung se s velkou pravděpodobností nevyhnete. Ve volném překladu se jedná o osvobození vašeho odběratele od odvodu stavební srážkové daně z vašich faktur. Při provádění stavební činnosti bez Freistellung-u přicházíte o 15% brutto svých výdělků. Vybavit vám jej umíme do 3-4 týdnů v případě doručení potřebných dokumentů a v případě vašeho zájmu strženou daň pro vás vyžádáme zpět. Aniž byste ale byli na německém daňovém úřadě registrováni a měli přidělené tzv. německé daňové úřady. Steuernummer to ale nepůjde.

Co dělat, když mi přišel dopis z německého daňového úřadu?

Určité skupině poplatníků odesílá německý daňový úřad výzvu, aby si podali daňové přiznání. Mnohé tento dopis překvapí, jiní nevědí, co obsahem dopisu v němčině vlastně je. Obraťte se na nás, jakmile výzvu dostanete a situaci za vás vyřešíme. Pokud povinnost podat daňové přiznání nemáte, podáme za vás odvolání.

Zdroj obrázku: Freepik.com

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)