Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Pomoc s německými úřady

Krátkodobé nebo dlouhodobé setrvání v Německu se sebou přináší různé okolnosti, které nelze vždy předvídat. TJ-Legal vám umí poskytnout komplexní pomoc, poradit na co máte nárok a čemu se vyhnout.

pomoc s nemeckymi danovymi urady

Potřebujete pomoc s německými úřady? Využijte našich 14letých zkušeností. Kontaktujte nás

 

Za uplynulých více než 14 let jsme měli možnost pomoci tisícům Slováků a Čechů, kteří si prošli podobnou cestou, jako si možná právě procházíte vy.

 

Mám povinnost podat německé daňové přiznání? Pokud ano, jak?

V mnoha případech je výhodné podat daňové přiznání i přesto, že tuto povinnost nemáte. Podáním daňového přiznání v Německu můžete získat zpět daňový přeplatek až do výše několika tisíc eur. Pokud se rozhodnete daňové přiznání podat, máte možnost žádat daňový přeplatek až za 4 roky zpětně. Díky dlouholetým zkušenostem našich daňových agentů umíme uplatnit odečitatelné položky v daňovém přiznání tak, abyste na vrácení daní získali maximum.

Povinnost podat daňové přiznání máte-li:

  • vaše daňová třída je 3,4,5 nebo 6,
  • pokud jste již daňové přiznání v Německu podávali,
  • může vás k dalšímu podání vyzvat daňový úřad,
  • vyzval vás Finanzamt (daňový úřad),
  • uplatnili jste nezdanitelné položky a během roku uplatnili daňové výhody,
  • byli jste příjemcem náhrady mzdy (náhrada mzdy je např. Kurzarbeitergeld, Elterngeld, Krankengeld, Arbeitslosengeld apod.) vyšší než 410 €, a jiné.

Mohu požádat o vrácení daní z Německa?

Ano, i pokud jste pracovali v Německu jen několik měsíců. Nárok požádat o daně máte až za 4 roky zpětně. Výše přeplatku se přitom může zpravidla vyšplhat až do výše několika tisíců €, které potěší vaši peněženku. Proces získání daní trvá průměrně 16 týdnů. Daňové úřady v Německu zpracovávají přiznání v pořadí, jak jim přicházejí. Proto se vám vyplatí požádat o vrácení daní co nejdříve. Dokážeme vám uplatnit všechny odpočitatelné položky, na které máte nárok a získat tak maximální daňové přeplatky.

Ako sa odvolať voči rozhodnutiu daňového úradu v Nemecku?

Zpracovávali jsme vám německé daňové přiznání a jste nespokojen s rozhodnutím o výši přeplatku ze strany německého daňového úřadu? Až ve 30% případech rozhodnutí neuzná německý daňový úřad uplatnění výdajů v takové výši, na jakou máte nárok. Pokud hledáte pomoc s německými úřady z tohoto důvodu, tak jste na správném místě. Odvolání je třeba podat písemně a co nejdříve. Rozhodnutí daňového úřadu lze změnit. Hrdě se můžeme pochlubit výbornou úspěšností při podávání odvolání.

Mám nárok pobírat rodinné přídavky z Německa (Kindergeld)?

Přídavky na děti jsou pro vás dostupné, pokud vy jako rodič pracujete v Německu, vaše příjmy jsou převážně zdaňovány v Německu, nebo jste v Německu povinně sociálně pojištěni. Roli sehrává i věk dítěte. Nárok na přídavky máte na děti do 18 let, případně do věku 25 let, studují-li na vysoké škole.

Naše rychlá zákaznická podpora je vám k dispozici denně

Kdy mám nárok na rodičovský příspěvek?

O rodičovský příspěvek může požádat rodič pečující o novorozené dítě, pokud spolu s dítětem žije v jedné domácnosti. Výše příspěvku závisí na mnoha faktorech. Měsíčně se však pohybuje v horizontu od 300 € pro rodiče, kteří před narozením dítěte nepracovali, po maximální výši 1 800 € pro rodiče, kteří před porodem dosahovali průměrný čistý německý příjem nad 3 300 €.

Jak si vybavit formulář U1 z Německa zdarma?

Po návratu ze zahraničí si mnoho navrátilců nárokuje podporu v nezaměstnanosti. K jejímu vybavení potřebujete formulář U1. Tento dokument vystavuje zahraniční úřad. Formulář slouží jako potvrzení doby pojištění v nezaměstnanosti právě v případech, že o dávku v nezaměstnanosti budete žádat v České republice. Standardně za kompletní formulář platí do 100 €. My jsme vám připravili návod jak si můžete formulář vyřídit jednoduše sami a zdarma.

Prečo potrebujem Freistellung, ak pracujem na stavbe v Nemecku?

Pokud podnikáte v Německu v oblasti stavebnictví, pojmu Freistellung se s velkou pravděpodobností nevyhnete. Ve volném překladu se jedná o osvobození vašeho odběratele od odvodu stavební srážkové daně z vašich faktur. Při provádění stavební činnosti bez Freistellung-u přicházíte o 15% brutto svých výdělků. Vybavit vám jej umíme do 3-4 týdnů v případě doručení potřebných dokumentů a v případě vašeho zájmu strženou daň pro vás vyžádáme zpět. Aniž byste ale byli na německém daňovém úřadě registrováni a měli přidělené tzv. německé daňové úřady. Steuernummer to ale nepůjde.

Co dělat, když mi přišel dopis z německého daňového úřadu?

Určité skupině poplatníků odesílá německý daňový úřad výzvu, aby si podali daňové přiznání. Mnohé tento dopis překvapí, jiní nevědí, co obsahem dopisu v němčině vlastně je. Obraťte se na nás, jakmile výzvu dostanete a situaci za vás vyřešíme. Pokud povinnost podat daňové přiznání nemáte, podáme za vás odvolání.

Zdroj obrázku: Freepik.com

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)