a pracuji v Německu

"Rodičovský příspěvek a přídavky na děti poskytované v Německu jsem díky TJ-Legal dostal v plné výši, rychle a bez jakýchkoli komplikací. Oceňuji komunikaci a rozhodně doporučuji."

Rodičovský příspěvek z Německa

Rychle a jednoduše zařídíme v Německu rodičovský příspěvek v plné zákonné výši, a to zpětně i za 3 měsíce. Budeme za vás komunikovat s německými úřady a vyžádáme si za vás všechny chybějící podklady.

5/5 hodnocení zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba získání příspěvku je 10 týdnů
Cena za službu je od 119 € Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Rodičovský příspěvek z Německa

Průměrná doba získání příspěvku je 10 týdnů
Cena za službu je od 119 € Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Jaká je výše rodičovského příspěvku z Německa?

Výše rodičovského příspěvku z Německa záleží na více faktorech, měsíčně se jedná minimálně o 300 € (pro nezaměstnané rodiče), maximálně o 1 800 €. Můžete navíc získat i sourozenecký bonus (maximálně 75 € měsíčně) nebo příplatek při vícečetných porodech (300 € za každé další dítě kromě prvního). Rádi vám poskytneme podrobnější informace o přesné výši příspěvku, na který máte nárok.

Kdy mám nárok na rodičovský příspěvek v Německu?

Nárok na německý rodičovský příspěvek získáváte v případě, že se o dítě staráte a vychováváte ho, žijete s ním ve společné domácnosti a nepracujete více než 30 hodin týdně. Přídavky můžete na dítě pobírat do 12. měsíce jeho života. To, zda máte nárok na rodičovský příspěvek, dokážeme spolehlivě zjistit.

Jaké formuláře potřebuji k získání rodičovského příspěvku z Německa?

K získání rodičovského příspěvku z Německa budete pravděpodobně potřebovat rodný list dítěte, pracovní smlouvu rodiče, potvrzení o trvalém pobytu a další doklady. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Dokdy musím požádat o rodičovský příspěvek z Německa?

O rodičovský příspěvek z Německa je vhodné požádat co nejdříve, protože se vyplácí maximálně za 3 měsíce zpětně. Ideálním termínem podání žádosti je tedy doba, kdy má vaše dítě maximálně tři měsíce. Se získáním příspěvku vám však dokážeme pomoci kdykoliv, stačí se nám ozvat.

Požádejte také o vrácení daně z Německa

Pokud jste tam pracovali, tak máte s největší pravděpodobností také nárok na vrácení daně z Německa. Pomůžeme vám je získat rychle, jednoduše a do posledního haléře.

Rodičovský příspěvek z Německa může pobírat i rodič pracující v Německu

Pokud o rodičovský příspěvek z Německa požádají oba rodiče, získávají dva měsíční rodičovské příspěvky navíc. U rodiče pracujícího v Německu přitom představuje měsíční rodičovský příspěvek cca 65 % jeho průměrné měsíční mzdy. To platí pod podmínkou, že se rodič dohodne se svým německým zaměstnavatelem na rodičovské dovolené (Elternzeit).

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli desítkám tisíc žadatelů o daňový přeplatek, příspěvky, přídavky či formulář U1. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na kontakt@tj-legal.com. Vpřed společně.