a pracuji v Německu

"Rodičovský příspěvek a přídavky na děti poskytované v Německu jsem díky TJ-Legal dostal v plné výši, rychle a bez jakýchkoli komplikací. Oceňuji komunikaci a rozhodně doporučuji."

Rodičovský příspěvek z Německa

Jednoduše a spolehlivě vám získáme rodičovský příspěvek v Německu v plné legální výši, i za 3 měsíce zpětně.

Průměrná doba získání příspěvku je 10 týdnů
Cena za službu je od 150 € Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Rodičovský příspěvek z Německa

Průměrná doba získání příspěvku je 10 týdnů
Cena za službu je od 150 € Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Kdy mám nárok na rodičovský příspěvek v Německu?

Nárok na rodičovský příspěvek z Německa v plné výši má ten rodič, který se stará o novorozené dítě, žije s ním ve společné domácnosti a nepracuje. To, zda-li máte nárok na rodičovský příspěvek, vám spolehlivě zjistíme.

Jaká je výše rodičovského příspěvku z Německa?

Výše rodičovského příspěvku v Německu závisí na několika faktorech, měsíčně jde o minimálně 300 € (pro nezaměstnané rodiče), nejvýše 1 800 € (pro rodiče, kteří se se svým německým zaměstnavatelem dohodli na rodičovské dovolené - Elternzeit). Získat lze navíc i sourozenecký bonus (nejvíce 75 € měsíčně navíc) a příplatek při porodu více dětí najednou (300 € na každé další dítě po prvním). Pozor, od německého rodičovského příspěvku se odečítají mateřské (peněžitá pomoc v mateřství) a rodičovský příspěvek, které se na dítě pobírají v Česku. Rádi vám poskytneme podrobnější informace o přesné výši příspěvku, na který máte nárok.

Jaké formuláře potřebuji k získání rodičovského příspěvku z Německa?

K získání rodičovského příspěvku z Německa budete pravděpodobně potřebovat rodný list dítěte, pracovní smlouvu rodiče, potvrzení o trvalém pobytu a další doklady. Kompletní seznam potřebných podkladů vám rádi zašleme.

Dokdy musím požádat o rodičovský příspěvek z Německa?

O rodičovský příspěvek z Německa je vhodné požádat co nejdříve, protože se vyplácí maximálně za 3 měsíce zpětně. Ideálním termínem podání žádosti je tedy doba, kdy má vaše dítě maximálně tři měsíce. Se získáním příspěvku vám však dokážeme pomoci kdykoliv, stačí se nám ozvat.

Požádejte také o vrácení daně z Německa

Pokud jste tam pracovali, tak máte s největší pravděpodobností také nárok na vrácení daně z Německa. Pomůžeme vám je získat rychle, jednoduše a do posledního haléře.

Rodičovský příspěvek z Německa může pobírat i rodič pracující v Německu

Pokud o rodičovský příspěvek z Německa požádají oba rodiče, získávají dva měsíční rodičovské příspěvky navíc. U rodiče pracujícího v Německu přitom představuje měsíční rodičovský příspěvek cca 65 % jeho průměrné měsíční mzdy. To platí pod podmínkou, že se rodič dohodne se svým německým zaměstnavatelem na rodičovské dovolené (Elternzeit).

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli desítkám tisíc žadatelů o daňový přeplatek, příspěvky, přídavky či formulář U1. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na [email protected]. Vpřed společně.