Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Kurzarbeitergeld a německé daňové přiznání k dani z příjmu

Kurzarbeitergeld je náhrada mzdy, kterou v Německu vyplácí Bundesagentur für Arbeit při přechodném zkrácení pracovní doby běžné pro daný podnik.

Steuer-ID a Steuernummer

Pracovali jste v Německu v letech 2019 - 2022? Mohl vám vzniknout nárok na vrácení daní. Chci vrácení daní

Cílem Kurzarbeitu je udržení pracovních míst navzdory neúplné vytíženosti kapacit jako následku sníženého počtu zakázek. Cílem je tedy udržet cennou pracovní sílu i v době, kdy má méně práce. V době Kurzarbeitu nahrazuje Kurzarbeitergeld část výdajů na mzdy zaměstnanců.

Kurzarbeitergelt je nezdanitelný, ale podléhá tzv. progresi. To znamená, že se započítává do výpočtu daňové sazby individuální pro každého poplatníka. Touto sazbou se pak zdaňuje už jen zdanitelný příjem. Je tedy logické, že čím vyšší Kurzarbeitergeld byl vyplacen, tím vyšší bude daňová sazba a daňová povinnost.

Pobírali jste Kurzarbeitergeld? Potřebujete pomoci s podáním německého daňového přiznání k dani z příjmu? Neváhejte se obrátit na nás.

Kurzarbeitergeld je náhrada mzdy, stejně jako podpora v nezaměstnanosti, nemocenské dávky, mateřské a podobně. Většinou je uveden v řádku 15 německého ročního zúčtování.

Pokud přijatá náhrada mzdy v daném zdaňovacím roce přesáhne hranici 410,00 eur, jsou příjemci takové náhrady mzdy povinni německé daňové přiznání k dani z příjmu v Německu podávat.

Velmi důležité Původní termín pro podání německých daňových přiznání je 31. červenec. Jelikož kvůli pandemii koronaviru chce německá vláda občanům a hospodářství nabídnout usnadnění, prodloužila termín pro podání německých daňových přiznání za daňový rok 2021 do 31. října 2022.

Povinnost podávat německé daňové přiznání k dani z příjmu při pobírání náhrady mzdy není nová. Jelikož v covidových a postcovidových časech pobíralo tuto náhradu mzdy mnoho zaměstnanců, nabývá tato povinnost na významu.

Pomůžeme vám získat daně z Německa s uplatněním všech odečítatelných položek.

Pobírání náhrady mzdy může při podání německého daňového přiznání vést k nedoplatku na dani. Je to logické, protože zaměstnavatel v době nastavení odváděných záloh na daň nezná skutečnou výši pobírané náhrady mzdy například z Agentur fur Arbeit, zdravotní nebo sociální pojišťovny a neumí je zohlednit.

Naše společnost TJ-Legal sro, vrácení daní ze zahraničí, která má mnohaleté zkušenosti v dané problematice, Vám ráda zodpoví na vaše dotazy týkající se nákladů na vzdělávání a zároveň vám pomůže je úspěšně uplatnit ve Vašem daňovém přiznání. Kontaktujte nás a dejte nám vědět s čím Vám můžeme pomoci. 

Zdroje: bundesfinanzministerium.de, bundesfinanzministerium.de, lohn-info.de, haufe.de, steuertipps.de, pixabay.com (ilustrační fotografie)

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)