Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Inflationsausgleichspauschale – paušální částka na zmírnění inflace

V tomto blogu se podíváme na možnost, kterou mohou zaměstnavatelé svým zaměstnancům poskytnout - příspěvek na zmírnění inflace. Tato forma podpory je součástí třetího balíčku úlev německé spolkové vlády.

Inflationsausgleichspauschale - paušální částka na zmírnění inflace

Inflationsausgleichspauschale, jinak známý jako „paušál zmírňující inflaci“, je opatření, které umožňuje zaměstnavatelům v Německu poskytovat svým zaměstnancům určité výhody, aby kompenzovali dopad inflace na jejich kupní sílu. Tento paušál je součástí opatření německé spolkové vlády na podporu zaměstnanců v době rostoucí inflace. Všechny tyto skutečnosti je vhodné uvést při podávání daňového přiznání v Německu.

Zaměstnavatelé mohou dobrovolně poskytovat svým zaměstnancům benefity ke zmírnění inflace. Takto poskytnutý příspěvek je osvobozen od daně a sociálních příspěvků. Lze tak učinit formou finančních příspěvků nebo věcných příjmů. Toto opatření je součástí třetího balíčku úlev německé spolkové vlády. Tyto úlevy je vhodné přiznat i při žádosti o vrácení daně z Německa.

Hlavním cílem Inflationsausgleichspauschale je umožnit zaměstnavatelům vyplácet svým zaměstnancům prémie a finančně je tak podpořit v souvislosti s rostoucí inflací. Paušální částka může být poskytnuta v různých formách, včetně hotovosti, stravenek nebo poukázek na benzín. Výše tohoto paušálu může dosáhnout až 3 000 EUR.

Pomůžeme vám získat daně z Německa s uplatněním všech odečítatelných položek.

Důležitou výhodou Inflationsausgleichspauschale je, že je osvobozena od daně a sociálních odvodů. To znamená, že zaměstnanci nemusí z tohoto bonusu platit žádné daňové ani odvodové povinnosti. Tato výhoda dává zaměstnavatelům možnost zvýšit kupní sílu svých zaměstnanců, aniž by se zvýšily jejich daňové povinnosti.

Je důležité si uvědomit, že rozhodnutí o poskytnutí Inflationsausgleichspauschale a jeho výši je zcela v rukou zaměstnavatele. Na poskytnutí této paušální částky není ze strany zaměstnance žádný právní nárok. Pokud se však zaměstnavatel rozhodne bonus poskytnout, musí být tato částka jasně uvedena ve výplatní pásce a zdokumentována a také správně uvedena v žádosti o vrácení daní z Německa.

 

Velmi důležité Inflationsausgleichspauschale platí pro období od 26. října 2022 do 31. prosince 2024. Poskytování příplatku může být rovněž postupné, ne však nutně ve stejnou dobu. Je však důležité, aby byla prémie na výplatní pásce zřetelně vyznačena, aby bylo zřejmé, že se jedná o Inflationsausgleichspauschale.

Máte nějaké dotazy? Neváhejte nás kontaktovat e-mailem na adrese kontakt@tj-legal.com nebo telefonicky na čísle +420 29 615 0041.

Zdroje:

https://www.businessinsider.de/politik/3000-euro-inflationspraemie-wer-sie-kriegt-was-man-beachten-muss-b/
https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/entlastung-fuer-deutschland/inflationsausgleichspraemie-2130190
https://www.tk.de/firmenkunden/service/fachthemen/jahreswechsel/inflationsausgleichspraemie-bis-3000-euro-2137838?tkcm=aaus

 

Pracoval jste v zahraničí? Pomocí naší online kalkulačky zjistíte, zda máte nárok na vrácení daní. Daňová kalkulačka

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)