Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Freistellung online – jaké jsou možnosti?

Přestože Freistellung, nebo plným názvem Freistellungbescheinigung, není při práci v Německu povinen, určitě je neocenitelný. Pouze díky němu totiž můžete ve stavebním sektoru získávat 100 % svých výdělků. Jak si jej vyřídit online?

Dnes si pohodlně vyplníte žádost o Freistellung online

I dnes si někteří Češi vyplňují žádost o Freistellung ručně na tiskopise. Rozumíme, že pro mnohé představuje tento způsob ověřenou klasiku, které důvěřují a na kterou nedají dopustit.

V současnosti se však, díky moderním technologiím, nabízí i mnohem pohodlnější a rychlejší možnosti, jak tuto žádost vyplnit a zkrátit tím i celkový proces získání Freistellungu.

Tímto textem bychom vám rádi představili dvě nejpopulárnější možnosti, které doporučujeme i našim klientům.

NÁŠ TIP: ještě se do Německa jen chystáte? Doporučujeme vám řešit Freistellung již v předstihu. K jeho získání totiž potřebujete také německé daňové číslo, tzn. Steuernummer, jehož získání může trvat i měsíc. Pokud si obojí – Steuernummer i Freistellung – vybavíte v předstihu, už na první své faktuře získáte 100%.

 

1. možnost – žádejte přes TJ-Legal, s.r.o.

Nejkomfortnější variantou při získání Freistellungu online je využít služeb naší společnosti. Již od roku 2008 pomáháme Slovákům pracujícím v zahraničí plnit daňové a jiné povinnosti. Naše služby využily tisíce OSVČ a s.r.o. v německém stavebním sektoru.

NÁŠ TIP: přečtěte si o různých službách, které jako živnostník či s.r.o. v Německu můžete potřebovat.

Při využití služeb TJ-Legal, s.r.o. stačí, když nám vyplníte jednoduchou žádost, která obsahuje základní údaje o vás a vašem působení v Německu.

V roce 2023 jsme spustili chytrou online aplikaci, díky které tuto žádost vyplníte jednoduše na počítači nebo i mobilu. Samozřejmě pokud chcete, stále máte k dispozici klasický papírový tiskopis.

Velmi důležité  Největší výhodou žádosti o Freistellung přes TJ-Legal je skutečnost, že o celý proces se postaráme my. Vy nám pouze doručíte podklady, případně zodpovíte pár doplňujících otázek a my vám získáme Freistellung se vším, co k tomu patří. Celá byrokracie je na našich ramenou, vy se můžete soustředit na rozvoj svého byznysu.

Pokud nemáte Steuernummer, vyřídíme vám i to.

2. možnost – online Freistellung přes aplikaci Easyforms

Nevadí vám komunikace s německými úřady? Chcete ušetřit a nevadí vám o něco větší byrokracie?

Aplikace Easyforms Freistellung je určena přímo vám. Její používání je intuitivní, jednoduché, zvládnete to i přes mobil.

Prostřednictvím aplikace získáte vyplněnou žádost o Freistellung, kterou je následně třeba podat u německého úřadu Chemnitz-Süd. To můžete udělat dvojím způsobem:

  1. elektronicky – pokud máte aktivován ELSTER,
  2. doporučeně poštou – na adresu:
    Finanzamt Chemnitz Süd
    Paul-Bertz Str. 1
    091 20, Chemnitz
    Deutschland

Největší devizou aplikace je cena. Jejím použitím získáte nejlevnější žádost o Freistellung v Česku. Mějte však, prosím, na mysli, že žádost je následně třeba svépomocí doručit na Finanzamt Chemnitz Süd (elektronicky nebo fyzicky poštou), aplikace to za vás neudělá.

POZOR: při vyplňování žádosti o Freistellung přes aplikaci musíte mít platné německé daňové číslo, Steuernummer.

Chcete-li kompletní servis, včetně komunikace s úřady, využijte služeb naší společnosti.

Žádost o Freistellung online – kterou možnost si vybrat?

Volba je v konečném důsledku otázkou vašich preferencí.

Pokud chcete, aby vše proběhlo co nejjednodušeji, s minimálním zapojením z vaší strany, doporučujeme si vybavit Freistellung přes TJ-Legal, s.r.o.

Na druhé straně, pokud vám nevadí o něco více práce, ale potěší vás finanční úspora, jednoznačným řešením je aplikace Easyforms Freistellung. Berte prosím na vědomí, že aplikaci nelze použít bez platného Steuernummer.

Oběma způsoby si dokážete vybavit plnohodnotný Freistellung, který vám umožní získávat plnou částku ze svých faktur. Pokud jej nemáte, odběratel vašich služeb je povinen strhnout vám 15 % z každé vystavené faktury a odvést tuto částku formou srážkové daně, tedy Bauabzugsteuer.

NÁŠ TIP: dostali jste dopis z německého úřadu a nejste si jisti, jak pokračovat? Žádný problém. Kontaktujte nás a my vám poradíme, co dělat.

Získávejte Freistellung a nepřijíždíte o 15% svých peněz. Viac info.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)