Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Vrácení daní z Nizozemska v roce 2023

Pracovali jste nebo pracujete v Nizozemsku v roce 2023? Už za několik měsíců práce na zaměstnanecký poměr vám může vzniknout nárok na vrácení daní. Kdy a jak žádat?

Vrácení daně z Nizozemska 2023 je dostupné každému Slovákovi, který v této zemi pracoval jako zaměstnanec v libovolné profesi. To znamená, že pracoval na platnou pracovní smlouvu a nezáleží na tom, zda pro českého nebo nizozemského zaměstnavatele.

Velmi důležité Žádat se vám vyplatí už i za několik oddělaných měsíců, nemusíte pracovat celý rok. Zároveň platí, že při žádosti o vrácení daně z Nizozemska nemusíte být v této zemi fyzicky přítomni, můžete být již zpět na Slovensku, případně kdekoli jinde.

Kdy žádat o vrácení daně z Nizozemska za rok 2023?

Pokud jste pracovní činnost v Nizozemsku vykonávali v roce 2023, o vrácení daně budete moci žádat počínaje 1. lednem 2024. Za konkrétní kalendářní rok totiž tak můžete učinit vždy až po jeho skončení.

U nás se však můžete pro vrácení daní z Nizozemska 2023 registrovat i dříve. Zašlete nám všechny podklady a informace, které aktuálně máte a my se vám připomeneme, jakmile bude možné vaši žádost zpracovat. Získáváte tak jistotu, že na vrácení daní z Nizozemska nezapomenete.

Za práci v Nizozemsku v letech 2018 – 2022 můžete o vrácení daně žádat třeba hned.

Velmi důležité Pozor! Vrácení daní z Nizozemska za rok 2018 je možné už jen do konce roku 2023. Od 1. ledna 2024 již nebude možné a váš potenciální daňový přeplatek bude navždy ztracen.

Získejte peníze z Nizozemska zpět na svůj účet. Využijte našich 15-letých zkušeností.

Co potřebujete k vrácení daně z Nizozemska 2023?

Proces žádosti o daně výrazně usnadníte, pokud máte přehled o své kompletní pracovní historii za rok 2023.

V praxi to znamená, že víte od kdy do kdy jste pracovali u konkrétního zaměstnavatele – v Nizozemsku, na Slovensku, ale iv jiných zemích. Pokud jste v daném roce byli nezaměstnaní, důležité je umět ohraničit i takové období. Platí to i pro období, kdy jste byli v daném roce živnostníkem.

Pracovní historie může vypadat například takto (po skončení kalendářního roku):

  • 1.1.2023 – 15.5.2023 – nezaměstnaný
  • 16.5.2023 – 20.7.2023 – vlastní živnost
  • 21.7.2023 – 31.7.2023 – nezaměstnaný
  • 1.8.2023 – 15.8.2023 – Otto Workforce BV, Niozemsko
  • 16.8.2023 – 31.12.2023 – Sagius BV, Nizozemsko.

Pro získání daně z Nizozemska budete potřebovat i tamní potvrzení o zdanitelných příjmech, tedy Jaaropgaaf. Potřebujete ho od každého nizozemského zaměstnavatele, pro kterého jste pracovali.

Potvrzení o zdanitelných příjmech za daný rok potřebujete i od zahraničních (NE-holandských) zaměstnavatelů.

S vyžádáním potřebných potvrzení vám za poplatek rádi pomůžeme. Přichystali jsme pro vás také návod, jak je získat na vlastní pěst.

Máte-li k vrácení daní z Nizozemska jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme získat daňový přeplatek v plné legální výši, na kterou máte nárok. Čím dříve žádáte, tím dříve jej potenciálně i můžete získat.

Vrácení daní z Nizozemska na maximum, jednoduše a bez problémů. MÁM ZÁJEM

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)