Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Jak získat chybějící potvrzení o příjmech na vlastní pěst?

K žádosti o vrácení daní (tedy daňové přiznání) z Nizozemska, Německa či Rakouska potřebujete od zaměstnavatele potvrzení o příjmech za období, za které žádáte o vrácení daní. Ukážeme vám, jak si ho vyžádat na vlastní pěst.

Muž píše na klávesnici

Nezbytnou přílohou k žádosti o vrácení daní, bez které je nelze získat, je potvrzení o zdanitelných příjmech za období, za které o daně žádáte. Pokud jste například pracovali v Německu v roce 2021 a za tento rok žádáte o vrácení daní, potřebujete potvrzení od zaměstnavatele právě za tento rok.

Tato potvrzení mají v každé zemi jiný název, uvádíme všechny varianty:

  • Nizozemsko – Jaaropgaaf,
  • Německo – Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung,
  • Rakousko – Lohnzettel.

Pokud tato potvrzení nemáte, máte na výběr dvě možnosti. Buď si je od zaměstnavatele vyžádáte sami, nebo vám s tím můžeme pomoci my.

Velmi důležité Upozorňujeme, že vyžádání chybějícího potvrzení od zaměstnavatele je u nás zpoplatněná služba. Vyžádání 1 chybějícího potvrzení je zpoplatněno částkou 39,30 €. Pokud si však zvolíte prémiový cenový balíček, vyžádání 1 chybějícího potvrzení od zaměstnavatele máte v ceně.

Jak si vyžádat potvrzení na vlastní pěst?

Pojďme si říci, jak si můžete toto potvrzení od zaměstnavatele vyžádat sami, jednoduše, bezplatně e-mailem. Připravili jsme pro vás tři šablony (pro každou zemi jednu), které můžete vložit do mailu adresovaného zaměstnavateli.

Stáhněte si žádost podle země, ve které jste pracovali:

Po stažení postupujte následovně:

  1. otevřete si stažený .doc soubor,
  2. text v části ŽÁDOST si zkopírujte do mailové zprávy,
  3. nahraďte tečky konkrétními údaji podle VZORU,
  4. mail nezapomeňte podepsat a zkontrolovat, zda v něm jsou všechny potřebné údaje,,
  5. pošlete mail na e-mailovou adresu svého zaměstnavatele.

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat mailem na kontakt@tj-legal.cz, případně telefonicky na tel. č.:+420 29 615 0041.

Tento článek získal již 5 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)