Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Které doklady potřebuji k vrácení daně z Rakouska?

Pracoval jste v Rakousku za posledních 5 let? Žádost o vrácení daní je tím nejlepším krokem, který můžete udělat. Co k tomu budete potřebovat?

Vrácení daní z Rakouska – formuláře a podklady

Základním dokumentem, který k vrácení daní z Rakouska budete určitě potřebovat, je roční zúčtování příjmů. Nazývá se Lohnzettel (resp. L16) a jedná se o formulář, který uvádí výši příjmů ze zaměstnání během konkrétního kalendářního roku.

Povinnost vystavit vám ho má váš rakouský zaměstnavatel.

Pokud tento dokument nemáte, za jistých podmínek vám s jeho získáním umíme pomoci – za poplatek. Případně si o něj můžete požádat sami na vlastní pěst. Pokud se tak rozhodnete, doporučujeme si přečíst náš blog: Jak získat chybějící potvrzení o příjmech na vlastní pěst? 

Velmi důležité Pokud jste v kalendářním roce pracovali pro více zaměstnavatelů, budete potřebovat Lohnzettel od každého z nich.

Za určitých podmínek můžete při žádosti o vrácení daně z Rakouska použít místo formuláře Lohnzettel i poslední výplatní pásku od každého zaměstnavatele (s kumulativními příjmy). Pokud si nejste jisti, zda tyto podklady máte, neváhejte nás kontaktovat.

Nechte si zpracovat žádost o vrácení daní ze zahraničí u odborníků v TJ-Legal.

Co ještě budu potřebovat?

K úspěšnému podání rakouského daňového přiznání budete nutně potřebovat i formulář Bescheinigung EU / EWR, takzvaný formulář E9. Opět o něj můžete požádat sami, případně vám s tím umíme pomoci.

Formulář E9 a Lohnzettel jsou alfou a omegou úspěšného získání daní z Rakouska. Za jistých podmínek však budete potřebovat i další formuláře, respektive podklady.

A to konkrétně tehdy, pokud si plánujete uplatnit odpočitatelné položky (a tím pádem ve finále zvýšit daňový přeplatek).

Které odpočitatelné položky můžete využít v rakouském daňovém přiznání? Například za dojíždění za prací či ubytování. Pamatujte, že je musíte umět vydokladovat – například velkým technickým průkazem či fakturami.

Pamatujte, s celým procesem vracení daní z Rakouska vám velmi rádi pomůžeme. Od kompletace podkladů, až po finální připsání přeplatku na váš účet.

Kontaktujte nás ještě dnes a udělejte krok k získání vašich daní z Rakouska.

Pracovali jste v Rakousku za posledních 5 let? Požádejte o vrácení daní.. Více info.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)