Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Které doklady potřebuji k vrácení daně z Německa?

Pokud pracujete v Německu a chcete si požádat o vrácení daní z Německa, měli byste vědět, jaké doklady je třeba doložit k německému daňovému přiznání.

Pracovali jste v Německu v letech 2019 – 2022? Mohl vám vzniknout nárok na vrácení daní. Chcem vrácení daní

Vrácená daň z Německa se nezřídka pohybuje i ve výši stovek až tisíců eur. Navíc, žádat můžete až 4 roky zpětně. V tomto textu se dozvíte, co k tomu potřebujete.

Kdo může žádat o vrácení daně z Německa?

Každý, kdo tam pracoval jako zaměstnanec za poslední 4 roky. To znamená, že i když jste v Německu pracovali například dva roky dozadu a od té doby jste tam ačkoli vůbec nebyli, mohl vám vzniknout nárok na vrácení daní.

Velmi důležité Důležitou podmínkou je, abyste během své práce v Německu odváděli daň z příjmu – to znamená, že jste pracovali řádně, legálně na pracovní smlouvu. Upozorňujeme, že za jistých podmínek vám dokonce mohla vzniknout povinnost podat si německé daňové přiznání.

V takovém případě doporučujeme splnit tuto povinnost co nejdříve a vyhnout se případným sankcím – rádi vám s tím pomůžeme.

Nechte si zpracovat žádost o vrácení daní ze zahraničí u odborníků v TJ-Legal.

Dodejme ještě, že žádat o vrácení daní z Německa se vám vyplatí také v případě, že jste tam odpracovali jen několik měsíců. Nenechte se tedy odradit, že jste pracovali například jen půl roku, nebo třeba méně – váš získaný daňový přeplatek stále může být velmi slušný.

Co potřebuji k vrácení daní z Německa?

Velmi důležité Nejdůležitějším dokladem k získání daně z Německa je potvrzení o vašich zdanitelných příjmech, které se nazývá Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung. Jedná se o potvrzení, které je povinen vystavit váš zaměstnavatel.

Alternativou k tomuto potvrzení je poslední výplatní páska od každého zaměstnavatele za kalendářní rok, za který žádáte o vrácení daně.

Pokud nemáte ani jeden z těchto dokumentů, umíme vám pomoci s jejich získáním. Neváhejte nás kontaktovat a my uděláme vše, co je v našich silách.

Kromě tzv. Ausdrucku (resp. výplatní pásky) potřebujete také zdokladovat všechny odpočitatelné položky, které si chcete uplatnit (a zvýšit tak získanou daň). Jedná se například o doklady za zaplacení ubytování (výpisy z účtu, Rechnungy), německá nájemní smlouva, případně velký technický průkaz.3

Kompletní seznam podkladů vám rádi připravíme, v případě, že se rozhodnete využít našich služeb. Stačí nás kontaktovat.

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)