Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Hundesteuer – daň za psa a německé daňové přiznání

Daň za psa je břevnem v oku mnoha poplatníků nejen v Česku, ale také v Německu. V následujících řádcích vám proto ozřejmíme, jestli vám váš čtyřnohý miláček může přinést úsporu na dani z příjmu.

Hundesteuer - daň za psa

Jakkoli je život se psem krásný, rychle se může i prodražit. Ať už jde o samotné pořízení psa, výbavu a pravidelné výdaje na stravu, nebo o vodítko, léky či hračky. Pokud jde o výdaje na vašeho domácího mazlíčka a vaše německé daňové přiznání, máme pro vás dvě zprávy.

Soukromý nebo služební pes

Velmi důležité Dobrou zprávou je, že existují výdaje, které si pejskaři mohou uplatnit jako daňové výdaje.

Rozhodující skutečností přitom je, zda se jedná o služebního psa (například policejní pes) nebo psa pro soukromé účely. Tou špatnou, že pokud máte psa pro soukromé účely, samotnou platbu daně nelze v německém daňovém přiznání uplatnit jako daňový výdaj.

Pokud však jde o psa služebního, v takovém případě není třeba za něj platit daň, vzhledem k tomu, že pes je vnímán jako „prostředek k dosažení příjmu“. Daň za psa (Hundesteuer) je v Německu, podobně jako v Česku, místní daní. Její sazba tedy závisí na místě bydliště.

Vrácení daní z Německa rychle a spolehlivě

Naši daňoví agenti vám zpracují německé daňové přiznání rychle, bez chyb as uplatněním všech bonusů a odpočitatelných položek. Neváhejte se na nás obrátit.

Jaké výdaje na psa lze uplatnit v daňovém přiznání

Jak jsme však uvedli výše, určité výdaje za psa lze v německém daňovém přiznání uplatnit. Obecně platí, že samotnou kupní cenu za psa si v daňovém přiznání uplatnit nemůžete. Trošku jinak je to však při psech, kteří slouží jako průvodci hendikepovaných osob. Zatímco u vodících psů hradí náklady na jeho vyšlechtění nebo koupi německá zdravotní pojišťovna, u jiných diagnóz takto již nepostupuje.

Velmi důležité Proto pokud vám byla koupě psa doporučena lékařem, máte možnost si náklady na jeho pořízení uplatnit jako výdaj v německém daňovém přiznání.

Máte-li psa v domácnosti, můžete si ve svém daňovém přiznání uplatnit jako výdaje i náklady na jeho potravu a příslušenství. O něco více daňových výhod požívají ti, kdo mají služebního psa. Podle nejvyššího německého finančního soudu je totiž na služebního psa třeba pohlížet jako na pracovní pomůcku. Proto jsou náklady na jeho péči obdobné cestám do práce nebo odborné literatuře.

Další položkou, kterou lze uplatnit jako výdaj v německém daňovém přiznání, je pojištění za škodu způsobenou psem. V tomto případě však platí jedno omezení. Toto pojištění lze uplatnit jako daňový výdaj v případě, že ještě nebylo dosaženo výdajového stropu.

V případě, že jde o služebního psa, v daňovém přiznání lze jako výdaj uplatnit i výdaje na veterinární péči. To neplatí, pokud vlastníte psa pro soukromé účely.

Zvláštní kategorií jsou výdaje na stříhání psa či na jeho venčení. Platí, že i platbu za tyto služby si můžete v německém daňovém přiznání uplatnit jako výdaje v případě, že necháte psa ostříhat či vyvenčit u vás doma.

Neváhejte se na nás obrátit

Pokud vás předchozí informace zaujaly a rádi byste se o této problematice dozvěděli víc, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme.

Zdroje informací: VLH.de, Buhl.de

Zdroj obrázku: Shutterstock

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)