Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Dokumenty žádané stavebním úřadem při kontrole na staveništi v Německu (Baustellenkontrolle)

Chystáte se pracovat v Německu jako živnostník na stavbách? Nebo v Německu ve stavebnictví už pracujete?

Kontrola na stavbě v Německu - Baustellenkontrolle

Nepřicházejte o 15% svých peněz, zpracujte si u nás Freistellung

Připomínáme vám, že jako subdodavatel nebo pracovník budete při kontrole stavebních prací v Německu povinen předložit tyto podklady:

  • živnostenský list s překladem do němčiny, pokud vykonáváte vázanou živnost;
  • platnou smlouvu/objednávku pro vykonávané práce
  • při stavebních činnostech platné osvobození od srážkové daně (Freistellung) od příslušného daňového úřadu v Německu (Finanzamt);
  • přehled údajů o vašich subdodavatelích na stavbě: jméno, příjmení, datum narození, popřípadě číslo sociálního pojištění, fotka (jedná se o základní údaje, které bude vyžadovat dokladovat při stavební kontrole celní úřad);
  • kopii přihlášky evidence pracovníků na Spolkovém finančním ředitelství na oddělení finanční kontroly práce na černo (Bundesfinanzdirektion West, Finanzkontrolle Schwarzarbeit, Zoll);
  • občanský průkaz a platnou kartičku zdravotní pojišťovny pracovníka (musíte mít stále u sebe);
  • potvrzení A1 ze Sociální pojišťovny o odvádění příspěvků na pojištění;
  • potvrzení o dodržování sazby minimální mzdy v Německu; německá kontrola práce na černo bude detailně zkoumat podklady (pracovní smlouvy, výplatní pásky, dodatky ke smlouvám v německém jazyce, ale iv jazyce zaměstnance), že jsou dodrženy a vypláceny minimálně stanovené hodinové sazby v Německu;
  • popřípadě se zkoumá evidence na SOKA BAU – odvody do prázdninového fondu, případně osvobození od ní.

 

Seznam dokladů v tomto článku je v němčině dostupný na internetových stránkách Německé komory řemeslníky Niederbayern-Oberpfalz.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)