Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Příspěvek na zdravotní pojištění z Nizozemska – Zorgtoeslag

Pracovali jste v Nizozemsku a byli jste v Nizozemsku zdravotně pojištěni? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, máte nárok na příspěvek na zdravotní pojištění, tzv. Zorgtoeslag. Tento příspěvek poskytuje Nizozemsko jako benefit pojištěncům s nižšími příjmy.

O příspěvek na zdravotní pojištění (Zorgtoeslag) můžete požádat:

1. ode dne začátku pracovního poměru/pojištění nebo
2. po ukončení daňového roku (po 31. prosinci) nejpozději však do 1. září následujícího roku.

Jak požádat o Zorgtoeslag

Žádost o příspěvek na zdravotní pojištění se objednává od nizozemského úřadu Belastingdienst na jméno žadatele. Belastingdienst zašle předlohu žádosti poštou na vaši adresu. Vyplněnou a podepsanou žádost je třeba obratem zaslat na Belastingdienst.

Svobodný žadatel o Zorgtoeslag se podepisuje samostatně. Ženatý/vdaná podepisuje žádost o příspěvek na zdravotní pojištění spolu s manželem/manželkou. Podmínkou pro podání žádosti v případě ženatého žadatele je, aby manželce bylo přiděleno BSN číslo –Sofinummer.

Doba zpracování žádosti o příspěvek na zdravotní pojištění

Ke zpracování žádosti o Zorgtoeslag má Belastingdienst standardně 5-13 týdnů, vzápětí bývá vystavena kalkulace, která potvrdí výši vašeho příspěvku na zdravotní pojištění.

V případě, že obdržíte nulovou kalkulaci, máte právo se odvolat, pokud jste byli skutečně zdravotně pojištěni a tuto skutečnost dokážete dokladovat potvrzením ze zdravotní pojišťovny – POLIS a posledními třemi výplatními páskami.

Ukončení čerpání Zorgtoeslag

Po ukončení pracovního poměru vám doporučujeme oznámit tuto skutečnost nizozemskému úřadu Belastingdienst, resp. požádat o pozastavení vyplácení zdravotních benefitů. V opačném případě vás Belastingdienst požádá o vrácení příspěvků, které vám byly vyplaceny neoprávněně. Částka vrácené částky se přitom může navýšit o penále a úroky ze zpoždění plateb.

Online kalkulačka

Na tomto odkazu si můžete jednoduše vypočítat měsíční výši příspěvku na zdravotní pojištění.

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)