a pracuji v Nizozemsku

"Já i moje partnerka jsme si nechali v TJ-Legal zpracovat nizozemské daňové přiznání a dostali jsme zpět všechny peníze, na které jsme měli nárok. Vyřídili nám i příspěvek na pojištění Zorgtoeslag a přídavky na děti. Doporučuji."

Příspěvek na zdravotní pojištění - Zorgtoeslag

Jednoduše vám získáme příspěvek na nizozemské zdravotní pojištění - Zorgtoeslag - v plné legální výši za každý měsíc, kdy jste v zemi byl zdravotně pojištěn.

5/5 hodnotenie zkušenosti s TJ-Legal

Průměrná doba získání Zorgtoeslag je 15 týdnů
Cena za službu je 82,80€ Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Zorgtoeslag - příspěvek na zdravotní pojištění v Nizozemsku

Průměrná doba získání Zorgtoeslag je 15 týdnů
Cena za službu je 82,80€ Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Kolik dostanu přes Zorgtoeslag?

Výška příspěvku na zdravotní pojištění v Nizozemsku záleží na výši vašeho ročního příjmu a mění se každý rok. V roce 2020 můžete získat maximálně 104 € měsíčně na osobu. Přesnou částku příspěvku, na kterou máte nárok, vám velmi rádi vypočítáme.

Kdy mám nárok na Zorgtoeslag?

Nárok na příspěvek na zdravotní pojištění máte, pokud jste v Nizozemsku byly povinně zdravotně pojištěn a váš roční příjem nepřekročil určenou maximální výšku. Ta je stanovena následovně: pro svobodné do 31 000 €, u manželů/partnerů společné příjmy nesmí překročit 39 500 €. Po překročení určené výšky ročních příjmů váš nárok na Zorgtoeslag zaniká. Po podání žádosti nizozemský daňový úřad ověří vaše pojištění a potvrdí, zda vám nárok vzniká, nebo ne. Rádi vám pomůžeme všechno vyřídit.

Jaké formuláře potřebuji k získání Zorgtoeslag?

K získání příspěvku na zdravotní pojištění v Nizozemsku budete potřebovat Jaaropgaaf a nejlépe také název nizozemské pojišťovny, u které jste byli pojištění. Jste-li ženatý/vdaná, pak budete ke správné kalkulaci příspěvku potřebovat příjem a BSN číslo manžela/manželky. Kompletní seznam požadovaných podkladů vám rádi zašleme.

Dokdy musím požádat o Zorgtoeslag?

O nizozemský příspěvek na zdravotní pojištění můžete zažádat ode dne začátku pracovního poměru, nejpozději však do 1. září následujícího roku (např. pokud jste začali pracovat 1. června 2019, požádat musíte nejpozději do 1. září 2020).

Proti nulové kalkulaci se můžete kdykoliv odvolat

Rozhodne-li nizozemský daňový úřad, že na příspěvek nemáte nárok, můžete se proti tomu odvolat. Pokud jste přesvědčeni, že jste v Nizozemsku opravdu pojištění měli, tuto skutečnost musíte dokázat potvrzením zdravotní pojišťovny – POLIS a také třemi posledními výplatními páskami. S odvoláním vám velmi rádi pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Neplaťte zbytečné penále

Pokud jste pracovní poměr v Nizozemsku ukončili, musíte tuto skutečnost oznámit daňovému úřadu Belastingdienst a požádat o pozastavení vyplácení zdravotních benefitů. Vyhnete se tak zbytečnému vracení příspěvků, které mohou být navýšeny o penále a úroky.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli desítkám tisíc žadatelů o daňový přeplatek, příspěvky, přídavky či formulář U1. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na kontakt@tj-legal.com. Vpřed společně.