Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Ausdruck a vrácení daní z Německa – proč ho potřebujete?

Vrácení daní z Německa probíhá formou podání německého daňového přiznání. Nejdůležitějším podkladem k jeho zpracování je vaše potvrzení o zdanitelných příjmech, v němčině zkráceně Ausdruck.

Co je Ausdruck?

Plný název tohoto potvrzení zní Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung. Obsahuje několik důležitých informací, především však výši vašich zdanitelných příjmů u konkrétních zaměstnavatelů. Pokud jste jich měli více, budete potřebovat Ausdruck od každého z nich.

Ausdruck je v podstatě ekvivalentem slovenského ročního zúčtování příjmů.

Vaši němečtí zaměstnavatelé jej mají povinnost zasílat na německou finanční správu a zároveň dát odpovídající výpis i vám. Ten budete potřebovat k vrácení daní z Německa.

Alternativou k Ausdrucku je poslední výplatní páska od každého zaměstnavatele za kalendářní rok, za který máte v plánu žádat o vrácení daně.

S vyžádáním Ausdrucku od zaměstnavatele vám rádi pomůžeme za poplatek ve smyslu platných ceníků.

Chcete si o něj požádat na vlastní pěst? Připravili jsme pro vás bezplatný návod, jak na to.

Pomůžeme vám získat daně z Německa s uplatněním všech odečítatelných položek.

Co ještě budu potřebovat?

Ausdruck, resp. výplatní páska, nicméně potenciálně není jediným podkladem, který budete potřebovat pro získání vašich německých daní.

Potřebujete také umět zdokladovat případné odpočitatelné položky, který si chcete uplatnit. Přečtěte si náš text: Nejčastější daňové výdaje v německém daňovém přiznání.

Jedná se například o doklady za zaplacení vašeho německého ubytování (výpisy z účtu, Rechnungy), německá nájemní smlouva, případně velký technický průkaz vozidla.

Velmi důležité Uplatnit si můžete také výdaje na cestovní, výdaje na životní/úrazové pojištění, výdaje na zdravotní péči v Německu, výdaje na péči o dítě v Německu a podobně. Mějte ovšem na mysli to, že všechny výdaje musíte umět zdokladovat, pokud si to německý úřad vyžádá.

Je proto důležité odkládat si různá potvrzení o úhradách a od úřadů.

Pamatujte o vrácení daní z Německa můžete žádat až za 5 let zpětně. Umíte si takto přilepšit o stovky až tisíce eur, což se určitě vyplatí. Nenechte se odradit ani tím, že vám chybí nějaké podklady, např. právě Ausdruck.

S celým procesem vám rádi pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Pracoval jste v zahraničí? Pomocí naší online kalkulačky zjistíte, zda máte nárok na vrácení daní. Daňová kalkulačka

Tento článek získal již 0 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)