Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Nejčastější dotazy – Vrácení daní ze zahraničí

Již šestnáctým rokem pomáháme klientům získat jejich daně ze zahraničí. Každým rokem se snažíme celý proces co nejvíce zjednodušit, abyste své peníze získali snadno a bez zbytečné byrokrace.

Vrácení daní ze zahraničí Nemecko

Při vracení daní ze zahraničí se musíme řídit informacemi, a mít dokumenty, které vyžaduje zahraniční finanční úřad, když vám chceme vrátit co nejvyšší částku daně. I z tohoto důvodu se může stát, že při vyplňování našeho formuláře žádosti o vrácení daně ze zahraničí narazíte na otázku, která nemusí být na první přečtení zrozumitelná.

Velmi důležité Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších otázek a odpovědí, které vás mohou potkat při vyplňování našich žádostí.

Pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, napište nám na e-mailovou adresu kontakt@tj-legal.com nebo nám zavolejte na číslo +421 51 321 5211.

Co je to pracovní historie?

V žádostech o vrácení daně a o zahraniční přídavky na děti je oddíl nazvaný Pracovní historie. Jedná se o mimořádně důležitou informaci, kterou potřebujeme k úspěšnému zpracování vaší žádosti.

Co je třeba vyplnit?

Zde uveďte všechny údaje o svých zaměstnavatelích, resp. o své pracovní době, aktuální pro rok, za který žádáte o vrácení daně nebo o dávky. Pokud například žádáte o vrácení daně za rok 2022, uveďte všechny zaměstnavatele nebo všechna zaměstnání (například pokud jste byli samostatně výdělečně činní, ale zároveň nezaměstnaní), která byla v tomto roce platná.

Na každém řádku uveďte datum zahájení a ukončení zaměstnání (pokud stále trvá, napište místo data ukončení „trvá“), jméno zaměstnavatele a jeho adresu. Tyto údaje uveďte co nejpřesněji.

I když vyplňujete např. žádost o vrácení daně z Nizozemska, žádost o vrácení daně z Německa nebo žádost o vrácení daně z Rakouska, uveďte prosím v sekci pracovní historie – veškerou pracovní historii jak v Česku, tak i v jiných zemích. Uveďte také období nezaměstnanosti, práceneschopnost, nemocenské, živnosti atd.

Musím vyplnit všechny otázky?

Ano. Odpovězte prosím na všechny otázky v žádosti.

Pokud se vás otázka netýká, zaškrtněte prosím Ne (např. otázka – Máte děti? – Zaškrtněte Ne, pokud děti nemáte, nestačí nechat otázku nevyplněnou).

Musím vám vyplněnou žádost poslat poštou nebo stačí e-mailem?

Pečlivě si přečtěte první stranu žádosti, která obsahuje všechny potřebné pokyny.

Jsou zde žádosti, resp. přílohy, které nám stačí zaslat e-mailem. Existují však i žádosti, které je třeba zaslat fyzicky poštou, protože to vyžadují zahraniční nebo slovenské daňové úřady.

Mám starší žádost z předchozích let, mohu ji vyplnit a poslat vám ji?

Ne. Žádosti se mění nejméně jednou ročně, i častěji.

Z tohoto důvodu vás žádáme, abyste se vždy znovu zaregistrovali na našich webových stránkách pro službu, o kterou máte zájem, a vyplnili žádost, která vám přijde poštou.

Proč máte 3 balíčky služeb? Je to složité.

Snažíme se vyhovět potřebám zájemců o služby s různými potřebami.

Pro některé jsou prioritou nízké náklady a nevadí jim, že na vyřízení své žádosti budou čekat o něco déle. Někdo jiný chce co nejvíce činností (např. vyžádání chybějících dokladů nebo zpracování českého daňového přiznání) přenést na TJ-Legal. Samozřejmě existuje i skupina klientů, kteří chtějí zlatou střední cestu.

I z tohoto důvodu jsme se rozhodli nabídnout vám tři cenové balíčky, z nichž každý je vhodný pro jiný typ žadatele.

Pokud si nejste jisti, který cenový balíček je pro vás nejvhodnější, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

Máte ještě nějaké otázky?

Neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu na čísle +421 51 321 5211 nebo e-mailem na adrese kontakt@tj-legal.com.

Rádi vám pomůžeme.

 

 

 

Pracoval jste v zahraničí? Pomocí naší online kalkulačky zjistíte, zda máte nárok na vrácení daní ze zahraničí. Daňová kalkulačka

Tento článek získal již 3 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)