Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Jak vyřídit Freistellung a co to vlastně je?

Pracujete nebo plánujete pracovat v Německu na stavbě jako živnostoník? Možná jste už slyšeli něco o Freistellungu neboli Freistellungbescheinigungu, osvobození od srážkové daně ze stavebnictví.

Freistellungbescheinigung Freistellung

Vyřiďte si Freistellung, tedy Freistellungbescheinigung a nepřicházejte o 15% svých výdělků. Jak na to? Více info.

Ten kdo podniká v Německu ve stavebnictví a nemá Freistellung, přichází v podstatě o 15 % výdělku. Tuto částku musí zákazník (obvykle stavební firma) odečíst z faktury a odvést ji ve formě srážkové daně ze stavební činnosti.

Vzhledem k tomu, že kupní síla v Německu je mnohem vyšší než u nás, i těch 15 % může ve skutečnosti znamenat stovky nebo tisíce eur. Byla by škoda o ně přijít. Vyhnout se tomu je snadné a my vám poradíme, jak na to.

Jak zařídit Freistellung?

Ještě předtím si ale řekněme, kdo vlastně Freistellung v Německu potřebuje. Jsou to:

  • OSVČ, které provádějí stavební práce v Německu (např. topenáři, montéři, elektrikáři, lešenáři),
  • s.r.o. a OSVČ, které vysílají do Německa svobodná povolání k provádění stavebních prací.

Pokud společnost s ručením omezeným nebo samostatně výdělečně činná osoba vyšle na stavební práce do Německa pracovníky na volné noze a nevystaví jim Freistellung, je povinna jako objednatel jejich služeb srazit stavební daň. Vzhledem k tomu, že se jedná o časově náročnou byrokracii, je to oboustranně nevýhodné.

Neztrácejte 15 % svého výdělku. Zaříďte si u nás Freistellung.

Jak tedy zařídit Freistellung, tedy Freistellungbescheinigung?

Jednoduše, stačí postupovat podle několika kroků:

  1. navštivte podstránku Freistellung na našich webových stránkách,
  2. vyplníte krátký online formulář, ve kterém nám zanecháte své kontaktní údaje,
  3. my vám zašleme žádost s přesnými pokyny.

Připravte si zejména platné smlouvy se zákazníky týkající se vaší stavební činnosti v Německu. Důležitý je také tzv. stavební přehled, do kterého vyplníte, kde jste prováděli stavební práce.

Zůstaňte bez obav, budeme vás včas informovat a rádi vám s tímto procesem pomůžeme.

Aktuální cenu Freistellung zjistíte na našich webových stránkách.

Velmi důležité Vezměte prosím na vědomí, že před podáním žádosti o Freistellung (zejména pokud žádáte poprvé) je třeba získat také německé daňové číslo Steuernummer.

Máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat e-mailem na adrese kontakt@tj-legal.com nebo telefonicky na čísle +421 51 321 5211.

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)