Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Co dělat, když nesouhlasím s rozhodnutím německého finančního úřadu (Bescheid)?

Při zpracování daňového přiznání vycházíme z informací a podkladů, kterých nám naši klienti poskytli, ve snaze uplatnit co nejvíce výdajů. Čím jsou výdaje vyšší, tím víc sníží daňovou povinnost, a naopak navyšují tím daňový přeplatek. Výsledkem zpracování přiznání je předběžná kalkulace daní.

Bescheid rozhodnuti nemeckeho danoveho uradu

Skutečná výše daňového přeplatku, resp. nedoplatku je ale klientovi oznámena až prostřednictvím oficiální daňové kalkulace, tzv. Bescheid, kterou vystavuje příslušný německý finanční úřad.

Jestli s tímto rozhodnutím nesouhlasíte, stále existuje možnost jeho změny. Ani Bescheid tedy nemusí být konečným výsledkem zpracování vašeho německého daňového přiznání.

Každý daňový poplatník má právo se proti tomuto rozhodnutí odvolat, zpravidla do jednoho měsíce od vystavení, pokud bylo rozhodnutí zaslané na německou adresu. Poplatník, který přijme rozhodnutí na zahraniční adrese, čili např. v Česku, má čas se odvolat do dvou měsíců.

Vrácení daní z Německa rychle a jednoduše

Naši daňoví agenti vám zpracují německé daňové přiznání rychle, bez chyb a s uplatněním všech bonusů a odpočitatelných položek. Neváhejte se na nás obrátit.

Vyplatí se odvolat se?

Německé statistiky ukazují, že procento úspěšnosti odvolání je vysokéAž dvě třetiny podaných odvolání končí ve prospěch poplatníka. Odvolat se samozřejmě může každý, kdo měl v daňovém roku skutečné výdaje, které byly uplatněné v daňovém přiznání a je schopen je prokázat důvěryhodnými doklady.

Velmi důležité Od roku 2017 platí, že doklady mají být předložené německému finančnímu úřadu tehdy, kdy vás k tomu úřad vyzve. Proto vám doporučujeme, abyste si potřebné doklady k vašim výdajům zkopíroval/a a důkladně je uschoval/a pro případ, že budou úřadem vyžádané.

Připravte se na možné situace

Každý daňový poplatník, který se rozhodne, že se chce proti rozhodnutí německého finančního úřadu odvolat, musí zvážit vícero možných následků.

Při podání odvolání může dojít k následujícím situacím:

  • Když se odvoláte proti rozhodnutí úřadu, bude se znovu kompletně přešetřovat celé vaše daňové přiznání. To znamená, že finanční úřad zkontroluje opět každý jeden údaj v daňovém přiznání, a to i ten, v kterém se mohla stát chyba ve váš prospěch.
  • Jestli je zřejmé, že původní rozhodnutí úřadu bylo vystavené ve váš neprospěch, finanční úřad změní toto rozhodnutí, vydá novou kalkulaci a vaše odvolání je tím vyřešené.

Může však nastat situace, že finanční úřad zjistí další chyby, které budou ve váš neprospěch. Potom ale máte ještě šanci své odvolání stáhnout a právoplatnost nabude rozhodnutí, které úřad vystavil jako první.

S odvoláním vám rádi pomůžeme

Jestli máte z podání odvolání obavy kvůli množství papírů, nemusíte se bát. Naše společnost řeší jakoukoli korespondenci s německým finančním úřadem za vás. Jednotlivě přistupujeme ke každému poplatníkovi, po prostudování případu zpracujeme odvolání a spolu s podpůrnými doklady ho zašleme na příslušný německý finanční úřad.

Zdroje: Finanztip.deSteuern.de

Zdroj obrázku: Gpointstudio Freepik

Tento článek získal již 4 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)