Vyzkoušejte si naši novou webstránku

Přejít na nový web

Jsem Paula
a ráda vám pomohu

Zákaznická podpora

Co je to Steuernummer?

Steuernummer (čti: štojernumer), tedy česky daňové číslo, je jedinečný identifikátor, který přiděluje správce daně podnikatelskému subjektu (osvč, s. r. o.) při registraci pro potřeby daně z příjmů, spotřebních daní, místních daní a podobně. Českým podnikatelským subjektům přiděluje Steuernummer německý daňový úřad Chemnitz.

Chci požádat o Steuernummer. Co k tomu potřebuji?

Základní podmínkou pro přidělení německého daňového čísla (Steuernummer) je to, že je vaše živnost, resp. s. r. o. registrovaná v Česku. Potvrzením o tom je formulář s názvem „Potvrzení o daňové rezidenci“, který vám vydá místně příslušný český daňový úřad.

Následují přílohy dokládající založení živnosti, respektive s. r. o. jako živnostenský list, výpis z obchodního rejstříku a jiné, specifické přílohy podle druhu podnikání.

Rádi vám pomůžeme se zpracováním žádosti o Steuernummer. Stačí, abyste nás kontaktovali a my vás budeme obratem informovat o dalším postupu.

Jak dlouho trvá přidělení Steuernummer?

Zpracování žádosti o přidělení daňového čísla u daňového úřadu Chemnitz trvá v průměru 30 až 60 kalendářních dnů.

K čemu slouží Steuernummer?

Steuernummer je základem pro vyžádání a přidělení osvobození od srážkové daně – Freistellung, abyste v Německu neměli povinnost platit srážkovou daň – Bauabzugsteuer.>

Jaký je poplatek za zpracování žádosti o přidělení Steuernummer?

Aktuální ceny za služby pro podnikatele a zaměstnance naleznete přímo na stránce Steuernummer.

Tento článek získal již 1 potlesků

Vyloučení odpovědnosti:

Obsah článku je aktuální ke dni jeho zveřejnění, pokud není uvedeno jinak. Prosím berte na vědomí, že aktuální články, blogy nebo videa TJ-Legal, s.r.o. zahrnují obecné informace o dané problematice a tedy nepředstavují odborné či daňové poradenství poskytnuté v konkrétní situaci. Informace uvedené na stránkách TJ-Legal, s.r.o. nebo partnerských webech mohou být po zveřejnění předmětem dalšího vývoje a změn. TJ-Legal, s.r.o. si výslovně vyhrazuje právo bez předchozího uvědomí měnit, doplňovat, mazat části stránek nebo celou nabídku nebo dočasně či s konečnou platností pozastavit zveřejnění. Společnost TJ-Legal, s.r.o. nepřebírá odpovědnost a neručí za případná rizika a škody způsobené jednáním na základě informací uvedených na svých nebo partnerských stránkách.

Zavřít
Chci vás kontaktovat

Odpovědi na vaše dotazy.

Nastavení
OK
Cookies používáme pro přizpůsobení obsahu
Google Analytics (Statistické cookies)
Hotjar - Website heatmaps (Marketingové cookies)