Proplacení šeku britským daňovým úřadem (HMRC)

Pracovali jste ve Velké Británii a obdrželi jste od daňového úřadu (dále jen HMRC) šek s přeplatkem vašich daní? V tom případě vám v tomto blogu vysvětlíme, jak si šek nechat proplatit.

Proplacení šeku britským daňovým úřadem (HMRC)

Proplacení šeku v Česku

V Česku tuto službu nabízí např. Komerční banka, ale pouze svým klientům (nejprve si u nich musíte zřídit běžný účet).

Proplacení šeku ve Velké Británii

Pokud máte ve Velké Británii vedený bankovní účet, můžete si nechat šek z Anglie (například) proplatit i ve vaší britské bance. Banka od vás šek převezme nejen osobně, ale i v případě, že jí ho pošlete poštou. Pokud budete šek posílat poštou, nezapomeňte ho na zadní straně podepsat a přiložit k němu průvodní dopis, v němž uvedete sort code a číslo svého bankovního účtu.

Příklad průvodního dopisu k proplacení britského šeku

Dear Sir/Madam.

Please find enclosed a payable order. I would be grateful if you could pay this cheque to my bank account. Sorting code is XX-XX-XX the account number is XXXXXXXX.

Thank you for your help.

Yours sincerely

XY

Další možnost proplacení šeku

Pokud u vás nemáte ani jednu z výše uvedených možností proplacení šeku, neváhejte se na nás obrátit.

Velmi důležité Naše společnost TJ-Legal, s.r.o. může požádat o stornování vašeho šeku a vystavení nového.

Nový šek necháme vyplatit na bankovní účet, který máme v HSBC Bank ve Velké Británii, a následně vám přeplatek daní z Anglie pošleme na jakýkoliv bankovní účet v České republice nebo v zahraničí.

Služby pro pracující v Anglii

Pracujete nebo ste pracovali v Anglii? Pomůžeme Vám s daňovým přiznáním, vrácením daní, přídavkami na děti z UK nebo s vyřízením formuláře U1.

Zdroj obrázku: natanaelginting Freepik