Dejte na doporučení našinců
Pokud se vám nepoštěstilo a nemáte přímo známého, který vám práci v Německu zprostředkuje, můžete se obrátit na různé komunity na Facebooku.
Připojujeme odkazy na některé z nich:
- Pracovné ponuky v Nemecku aj bez nemeckého jazyka
- ČEŠI A SLOVÁCI V NĚMECKU-HLEDÁTE/POBÍZÍTE PRÁCI ?
- Češi a Slováci v Německu - Hledám/nabízím práci
- Slováci v Nemecku
- Pracovné ponuky NEMECKO ~ Práca v Nemecku
- Slováci 🇸🇰 Česi 🇨🇿 v Nemecku 🇩🇪
- Slováci v Mnichove / Slowaken in München
- Slováci a Češi v Bavorsku
- Češi v Něměcku hledají - nabízí praci jen vážně
Tyto skupiny mají nezřídka tisíce i desetitisíce členů ze Slovenska a Česka. Ti si vzájemně pomáhají při hledání práce, ale například i při shánění ubytování či adaptaci na život v Německu.
Chcete-li najít práci v této zemi, nasměrujte vaše první kroky sem. Nezapomeňte se ptát na platové podmínky, náklady, ubytování a zkušenosti s konkrétními pracovními pozicemi.
Upozornění: společnost TJ-Legal, s.r.o. nenese odpovědnost za obsah a pravdivost příspěvků v těchto skupinách a na místech mimo naše webové stránky.
Vyzkoušejte pracovní portály
Zaměstnavatelé a firmy často zveřejňují nabídky přímo na renomovaných slovenských i českých pracovních portálech. Vzpomeňme ty nejznámější:
Můžete hledat také přímo na německých portálech. Toto jsou ty největší:
Vyhledávat můžete také přímo na Spolkové agentuře pro práci (obdoba našich úřadů práce), kde jsou pracovní nabídky přehledně seřazeny podle odvětví - Bundesagentur für Arbeit.
NÁŠ TIP: jste živnostníkem ve stavebnictví? Přečtěte si také náš článek Jak si živnostník dokáže najít práci v Německu na stavbě?.
Práce s odkazy uvedenými v této části obvykle vyžaduje znalost němčiny nebo angličtiny. Některé z portálů mohou poskytovat také nabídku v češtině, ale ta nemusí být kompletní.
Po jakých povoláních je v Německu poptávka?
Německá ekonomika rok od roku roste, což znamená i zvyšující se počet pracovních míst. Ročně jich přibudou desetitisíce.
Problémem však je, že tamní populace stárne a obyvatelé v produktivním věku nedokážou uspokojit poptávku ze strany zaměstnavatelů.
To znamená, že často nabízejí práci i cizincům, včetně Slováků a Čechů.
Týká se to zejména těchto profesí:
- IT pracovníci,
- gastropracovníci,
- pečovatelky
- operátoři výroby,
- stavebníci,
- řidiči a závozníci.
Bližší informace naleznete v našem textu Po jakých profesích je v Německu poptávka?.
Na závěr pro vás máme ještě jedno doporučení.
Pokud si v této zemi najdete práci na zaměstnanecký poměr, nezapomeňte po skončení kalendářního roku žádat o vrácení daní z Německa. I tehdy, pokud jste oddělali jen několik měsíců.
S velkou pravděpodobností vám totiž mohl vzniknout nárok na daňový přeplatek a vy si takto umíte přilepšit o stovky až tisíce eur. Žádat můžete dokonce až za 4 roky zpětně.
S celým procesem vám rádi pomůžeme – s naší pomocí je to jednodušší, než si možná myslíte. Pokud vám vznikl nárok na vrácení daní z Německa, získáme vám peníze v plné legální výši.
První krok udělejte ZDE.