vozím lidi přes Německo

"Potřeboval jsem vyřídit Umsatzsteuer pro přepravce a v TJ-Legal mi ochotně pomohli, zároveň mi vypracovali živnostenské daňové přiznání a získali zahraniční DPH. Firmu rozhodně doporučuji."

Gewerbesteuer (daňové přiznání k živnostenské dani)

Pokud jste jako OSVČ či s.r.o. v Německu měli daňový základ vyšší než 24 500 €, máte povinnost odvést živnostenskou daň. Spolehlivě vám zpracujeme daňové přiznání.

Průměrná doba spracovaní je 12 týdnů
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

vozím lidi přes Německo

Gewerbesteuer (daňové přiznání k živnostenské dani)

Průměrná doba spracovaní je 12 týdnů
Podnikatelé/OSVČ: Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Proč musím platit živnostenskou daň?

Podle německých zákonů musí všechny OSVČ (s výjimkou svobodných povolání a zemědělců) působící v Německu, jejichž základ daně přesáhl 24 500 €, platit živnostenskou daň místnímu daňovému úřadu. Jde o jeden z hlavních příjmů obcí a od toho se odvíjí i její celková výška. S podáním daňového přiznání k živnostenské dani vám rádi pomůžeme.

Jaké podklady budu potřebovat k podání DP k živnostenské dani?

K podání daňového přiznání k živnostenské dani budete potřebovat kompletní účetní doklady (faktury, stvrzenky, výpis z bankovního účtu, potvrzení o platbách zdravotního a sociálního pojištění). Vše musí být doloženo příslušnou dokumentací. Kompletní seznam potřebných dokladů vám rádi zašleme.

Dokdy se musí podat přiznání k živnostenské dani?

Termín podání daňového přiznání k živnostenské dani je 31. července. Ideální je ale poslat nám žádost s předstihem, abychom se vyhnuli časovému tlaku a mohli jsme vám případně pomoci s obstaráním chybějících podkladů.

Můžete požádat o vrácení již strhnuté stavební daně

Zaplacenou německou stavební daň – Bauabzugsteuer – pro vás dokážeme získat zpět. O její vrácení můžete požádat vždy až po skončení příslušného kalendářního roku, za který jste ji odváděli. Neváhejte se na nás obrátit a my vám zařídíme vrácení daně v její plné zákonné výši.

Vykonáváte tzv. regulovanou činnost? Potřebujete se zapsat do Handwerkskammer

Přihlášení do německé řemeslnické komory – tzv. Handwerkskammer – potřebujete, pokud v Německu vykonáváte některou z regulovaných činností. Pro výkon této činnosti se musíte prokázat dokladem o odborném vzdělání, resp. praxi. Rádi vám pomůžeme všechno vyřídit.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli s rozběhem a podnikáním stovkám živnostníkům a společnostem s ručením omezeným. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na [email protected]. Vpřed společně.