a pracuji v Česku

"Daňové přiznání mi ve společnosti TJ-Legal vyřešili rychle, jednoduše a bezchybně. Nemusela jsem chodit za účetním a ještě jsem dostala přeplatek zpět."

Daňové přiznání 2021 (za rok 2020)

Daňové přiznání v Česku pro vás zpracujeme až 3 roky zpětně. Budeme za vás komunikovat s úřady a zaměstnavateli a vše vyřídíme za vás.

Průměrná doba získání daně z Česka je 5 týdnů
Cena za službu je 15,48 % z vráceného přeplatku Cena bude přepočtena dle aktuálního kurzu CZK / EUR.

Daňové přiznání v České republice

Průměrná doba získání daně z Česka je 5 týdnů
animovaná ikona kalkulačky

vypočítejte si výši přeplatku

Daňová kalkulačka

Částku daňového přeplatku si můžete předem rychle a jednoduše vypočítat díky této daňové kalkulačce. Pokud vám vznikl nárok na vrácení daní ze zahraničí, zaregistrujte se a daňový přeplatek vám bude zaručeně proplacen. Vypočítaná výše vracených daní je pouze orientační. Konečnou částku vašeho daňového přeplatku přesně stanoví zahraniční daňový úřad.

Kolik mohu získat na dani nebo alespoň na daňových bonusech z Česka?

Výška vrácených daní i daňových bonusů záleží na několika kritériích, které vám velmi rádi objasníme po zkontrolování vámi zaslaných podkladů. Výše získaného přeplatku je individuální a vypočítáme ji podle vaší situace a možných nároků. Nejčastěji se získaný přeplatek pohybuje v rozpětí mezi 271,06 € a 565,17  €, může být nižší, ale také vyšší.

Kdy mám nárok na vrácení daně nebo na daňové bonusy z Česka?

Nárok na vrácení daní z Česka máte, pokud jsou odvedené zálohy vyšší než vypočtená daň z příjmu v daňovém přiznání nebo pokud jste během roku neuplatnili daňové bonusy. To, zda máte nárok na daňový přeplatek nebo na některý z daňových bonusů, dokážeme spolehlivě zjistit.

Jaké formuláře potřebuji k vrácení daní nebo k uplatnění daňových bonusů v Česku?

K vypracování českého daňového přiznání potřebujete potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a sražených zálohách od českých zaměstnavatelů a potvrzení o příjmu od případných zahraničních zaměstnavatelů. Chybějící podklady seženeme za vás.

Dokdy musím požádat o vypracování českého daňového přiznání?

Čím dříve o vypracování českého daňového přiznání požádáte, tím lépe, za daný rok tak můžete učinit vždy po 31. prosinci (tj. např. za rok 2020 od 1. ledna 2021). Termín podání daňového přiznání bez prodloužení lhůty je 1. dubna.

Kdo podává daňové přiznání?

Pokud jste měli jako zaměstnanec (na pracovní smlouvu nebo dohodu) roční příjem za rok 2020 nad 15 000 korun českých, jste povinen podat daňové přiznání. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je určeno poplatníkům, kteří mají podle zákona o dani z příjmů fyzických osob příjmy ze závislé činnosti, příjmy ze samostatné činnosti, příjmy z kapitálového majetku, příjmy z nájmu a ostatní příjmy (podle § 10 zákona) plynoucí ze zdrojů na území České republiky i ze zdrojů v zahraničí.

Požádejte o vypracování českého daňového přiznání co nejdříve

Budete tak mít jistotu, že vám případný přeplatek doputuje na účet dříve. Pokud navíc žádáte za několik let zpětně, může už jít o skutečně slušnou sumu.

Na trhu jsme od roku 2008 a za ten čas jsme pomohli desítkám tisíc žadatelů o daňový přeplatek, příspěvky, přídavky či formulář U1. Pokud vám je něco nejasné a chcete získat pomoc od expertů, neváhejte nás kontaktovat mailem na [email protected]. Vpřed společně.