TJ Legal logo Daňová kalkulačka

Příspěvek na zdravotní pojištění - Zorgtoeslag

Pracujete v Nizozemsku? Získejte do 111 € měsíčně na příspěvku Zorgtoeslag. Aktuálně můžete žádat o Zorgtoeslag za rok 2023.

Jsem Iveta a společnost TJ-Legal doporučuji všem, kteří si chtějí finančně výrazně přilepšit.

Jak probíhá zpracování žádosti?

Vyplníte žádost.

Žádost vytisknete, podepíšete a přiložíte potřebné podklady.

Pokud vám podklady chybí, umíme je pro vás vyžádat.

Pošlete nám žádost (emailem nebo poštou).

Peníze vám přijdou na účet.

Ceník služby

Levný

84 € nebo 15,6 %

Poplatek z přiznané daně je-li přeplatek vyšší nebo roven 538 €

Nízká cena je pro vás rozhodující a v Nizozemsku jste odpracovali jen několik měsíců.

Obsahuje:

Zpracování žádosti

Zákaznická podpora přes telefon, email a chat

Předběžná kalkulace

Žádosti se budeme věnovat během 20 pracovních dnů od jejího přijetí

Minimální poplatek účtujeme před podáním žádosti

Příklad: Pokud je váš přeplatek 1 004 €, poplatek bude 156,62 €.

Oblíbený

Poplatek platíte až po získání Zorgtoeslag, ale vaší žádost zpracujeme později.

Zobrazit více info Skrýt více info

Obsahuje to co Levný a navíc:

Poplatek až po získání Zorgtoeslag

Telefonické konzultace se zahraničními úřady až do získání Zorgtoeslag

Žádosti se budeme věnovat během 10 pracovních dnů od jejího přijetí

Příklad: Pokud je váš přeplatek 1 004 €, poplatek bude 210,84 €

Prémiový

Nejžádanější

108 € nebo 24,9 %

Poplatek z přiznané daně je-li přeplatek vyšší nebo roven 434€

Vaši žádost zpracujeme přednostně a odpovíme na dopisy od nizozemských úřadů.

Zobrazit více info Skrýt více info

Obsahuje to co Oblíbený a navíc:

Žádosti sa budeme venovať během 1 až 5 pracovních dnů od jejího přijetí

Listová korespondence s úřady až do získaní Zorgtoeslag

Odvolání vůči rozhodnutí zahraničního úřadu

Příklad: Pokud je váš přeplatek 1 004 €, poplatek bude 250 €

(pro zobrazení odpovědi klikněte na otázku)

Kolik dostanu přes Zorgtoeslag?

Výška příspěvku na zdravotní pojištění v Nizozemsku záleží na výši vašeho ročního příjmu a mění se každý rok. Za rok 2022 můžete získat maximálně 154 € měsíčně na osobu. Přesnou částku příspěvku, na kterou máte nárok, vám velmi rádi vypočítáme.

Kdy mám nárok na Zorgtoeslag?

Nárok na příspěvek na zdravotní pojištění máte, pokud jste v Nizozemsku byly povinně zdravotně pojištěn a váš roční příjem nepřekročil určenou maximální výšku. Ta je stanovena následovně: pro svobodné do 38 999 €, u manželů/partnerů společné příjmy nesmí překročit 48 499 €. Po překročení určené výšky ročních příjmů váš nárok na Zorgtoeslag zaniká. Po podání žádosti nizozemský daňový úřad ověří vaše pojištění a potvrdí, zda vám nárok vzniká, nebo ne. Rádi vám pomůžeme všechno vyřídit.

Jaké formuláře potřebuji k získání Zorgtoeslag?

K získání příspěvku na zdravotní pojištění v Nizozemsku budete potřebovat Jaaropgaaf a nejlépe také název nizozemské pojišťovny, u které jste byli pojištění. Jste-li ženatý/vdaná, pak budete ke správné kalkulaci příspěvku potřebovat příjem a BSN číslo manžela/manželky. Kompletní seznam požadovaných podkladů vám rádi zašleme.

Dokdy musím požádat o Zorgtoeslag?

O nizozemský příspěvek na zdravotní pojištění můžete zažádat ode dne začátku pracovního poměru, nejpozději však do 31. srpna následujícího roku (např. pokud jste začali pracovat 1. června 2022, požádat musíte nejpozději do 31. sprna 2023).

Proti nulové kalkulaci se můžete kdykoliv odvolat

Rozhodne-li nizozemský daňový úřad, že na příspěvek nemáte nárok, můžete se proti tomu odvolat. Pokud jste přesvědčeni, že jste v Nizozemsku opravdu pojištění měli, tuto skutečnost musíte dokázat potvrzením zdravotní pojišťovny – POLIS a také třemi posledními výplatními páskami. S odvoláním vám velmi rádi pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Neplaťte zbytečné penále

Pokud jste pracovní poměr v Nizozemsku ukončili, musíte tuto skutečnost oznámit daňovému úřadu Belastingdienst a požádat o pozastavení vyplácení zdravotních benefitů. Vyhnete se tak zbytečnému vracení příspěvků, které mohou být navýšeny o penále a úroky.